Во текот на изминатата година, побарувачката на microSD картичките беше значително намалена. Причина за тоа е фактот дека поголеми...

SanDisk произведе совршена картичка за смартфони

Во текот на изминатата година, побарувачката на microSD картичките беше значително намалена. Причина за тоа е фактот дека поголемиот број на картичките за проширување на меморијата на мобилните уреди, функционираат премногу споро.

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I картичката, со ознака Premium Edition и капацитет од 256GB, на првичните тестови се покажа како најдобро решение во моментот, за проширување на меморијата на мобилните уреди.

Новата картичка, од техничка гледна точка, е првата мемориска картичка која е компатибилна со новиот Application Performance Class 1 индустриски стандард. Новитетот кај оваа картичка е можноста да сочува видео материјал од 24 часа во FulHD резолуција и брзината за пренос на податоци од 95MB/s. Што се однесува до достапноста, картичката ќе се појави на пазарот најдоцна до крајот на овој месец и ќе се продава по цена од 200 долари.

Излезе во продажба Oukitel U13 со супер тенко метално куќиште

Тагови: SanDisk, SanDisk Ultra microSDXC, 256GB, microSD, картичка


Loading...

  • Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   10990 MKД
   • Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    6990 MKД
    • NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     3500 MKД
     • Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      13200 MKД
      • НАПРАВИ ДИЗАЈН
       НАПРАВИ ДИЗАЈН
       150 MKД
       • СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        150 MKД
        • ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         140 MKД
         • SAMSUNG J5 2016
          SAMSUNG J5 2016
          11490 MKД
          • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           27700 MKД
           • Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            33800 MKД
            • iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             По договор
             • HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              По договор
              • Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               8000 MKД
               • Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                24600 MKД
                • Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 По договор
                 • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  1900 MKД
                  • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   24600 MKД
                   • iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    9200 MKД

                   Слични Занимливости

                   • Објавена на 07/07/2016
                   • Прочитана 221 пати
                   Интернетот е се побрз. Еве каде во светот најбрзо се “сурфа”! Интернетот е се побрз. Еве каде во светот најбрзо се “сурфа”!
                   Интернетот е се побрз. Еве каде во светот најбрзо ...
                   • Објавена на 6/11/2016
                   • Прочитана 228 пати
                   Сиднеј “нападнат” од Intel дронови (балет видео) Сиднеј “нападнат” од Intel дронови (балет видео)
                   Сиднеј “нападнат” од Intel дронови (балет видео)...
                   • Објавена на 6/28/2016
                   • Прочитана 175 пати
                    До 2020 во Кина ќе има 1,4 милијарди смартфони До 2020 во Кина ќе има 1,4 милијарди смартфони
                   До 2020 во Кина ќе има 1,4 милијарди смартфони...
                   • Објавена на 29/08/2016
                   • Прочитана 259 пати
                   Apple смисли како да ги лови крадците на iPhone Apple смисли како да ги лови крадците на iPhone
                   Apple смисли како да ги лови крадците на iPhone...
                   • Објавена на 03/01/2017
                   • Прочитана 31 пати
                   Samsung можеби ќе има подобри резултати од очекуваните Samsung можеби ќе има подобри резултати од очекуваните
                   Samsung можеби ќе има подобри резултати од очекува...
                   • Објавена на 6/2/2016
                   • Прочитана 238 пати
                   Кина и се е можно: тампон поврзан со Bluetooth Кина и се е можно: тампон поврзан со Bluetooth
                   Кина и се е можно: тампон поврзан со Bluetooth...
                   Види огласи
                   Внеси оглас