Во текот на изминатата година, побарувачката на microSD картичките беше значително намалена. Причина за тоа е фактот дека поголеми...

SanDisk произведе совршена картичка за смартфони

Во текот на изминатата година, побарувачката на microSD картичките беше значително намалена. Причина за тоа е фактот дека поголемиот број на картичките за проширување на меморијата на мобилните уреди, функционираат премногу споро.

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I картичката, со ознака Premium Edition и капацитет од 256GB, на првичните тестови се покажа како најдобро решение во моментот, за проширување на меморијата на мобилните уреди.

Новата картичка, од техничка гледна точка, е првата мемориска картичка која е компатибилна со новиот Application Performance Class 1 индустриски стандард. Новитетот кај оваа картичка е можноста да сочува видео материјал од 24 часа во FulHD резолуција и брзината за пренос на податоци од 95MB/s. Што се однесува до достапноста, картичката ќе се појави на пазарот најдоцна до крајот на овој месец и ќе се продава по цена од 200 долари.

Излезе во продажба Oukitel U13 со супер тенко метално куќиште

Тагови: SanDisk, SanDisk Ultra microSDXC, 256GB, microSD, картичка  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Занимливости

                   • Објавена на 6/4/2016
                   • Прочитана 156 пати
                   Google Play ќе ви сугерира кои апликации да ги избришете затоа што не ги користите Google Play ќе ви сугерира кои апликации да ги избришете затоа што не ги користите
                   Google Play ќе ви сугерира кои апликации да ги изб...
                   • Објавена на 26/01/2017
                   • Прочитана 2289 пати
                   Дојде крајот на 3D телевизорите Дојде крајот на 3D телевизорите
                   Дојде крајот на 3D телевизорите...
                   • Објавена на 6/14/2016
                   • Прочитана 247 пати
                   Камера на Philips која ги следи виталните функции Камера на Philips која ги следи виталните функции
                   Камера на Philips која ги следи виталните функции...
                   • Објавена на 31/01/2017
                   • Прочитана 420 пати
                   Google го најави Android Nougat 7.1.2 и пушта бета верзија Google го најави Android Nougat 7.1.2 и пушта бета верзија
                   Google го најави Android Nougat 7.1.2 и пушта бета...
                   • Објавена на 23/03/2017
                   • Прочитана 1118 пати
                   iPhone 6s беше најпродаван паметен телефон во 2016 година iPhone 6s беше најпродаван паметен телефон во 2016 година
                   iPhone 6s беше најпродаван паметен телефон во 2016...
                   • Објавена на 30/09/2016
                   • Прочитана 6865 пати
                   Луксузниот телефон од пола милион долари Луксузниот телефон од пола милион долари
                   Луксузниот телефон од пола милион долари...
                   Види огласи
                   Внеси оглас