Oukitel U13 пристигна на пазарот со супер тенко метално куќиште, по цена од 130 долари. Овој модел хардверски е опремен со mediate...

Oukitel U13: супер тенко метално куќиште

Oukitel U13 пристигна на пазарот со супер тенко метално куќиште, по цена од 130 долари. Овој модел хардверски е опремен со mediatek MT6753 осум-јадрен процесор, 3GB RAM и 64GB меморија за складирање, со можност за проширување преку мемориска картичка. Уредот е обезбеден со основна камера со 13MP, селфи камера со 8MP и екран од 5,5 инчи со Full HD. Освен тоа, Oukitel U13 има вграден IR remote сензор кој овозможува далечинска контрола на телевизори, клима уреди и други домашни електроуреди.

Аналитичарите го сметаат овој телефон како збир од добар дизајн, одлични карактеристики и супер цена.

Nokia 6 е првиот смартфон на HMD Global

Тагови: Oukitel, Oukitel U13  • НОВО!
  Skoro nov SAMSUNG S8+ crn G955f neverl MOBI FLES
  Skoro nov SAMSUNG S8+ crn G955f neverl MOBI FLES
  43900 MKД
  • НОВО!
  HUAWEI P8 DM STORE
  HUAWEI P8 DM STORE
  9900 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 7 RED 128G NOV DM STORE
  IPHONE 7 RED 128G NOV DM STORE
  45200 MKД
  • НОВО!
  DM STORE SAMSUNG J7 2016
  DM STORE SAMSUNG J7 2016
  12400 MKД
  • НОВО!
  SAMSUNG S6 EDGE+ DM STORE
  SAMSUNG S6 EDGE+ DM STORE
  21000 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 6 64G DM STORE
  IPHONE 6 64G DM STORE
  16100 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 7 NOV ZA SITE MREZI DM STORE
  IPHONE 7 NOV ZA SITE MREZI DM STORE
  34100 MKД
  • НОВО!
  Samsung Galaxy J5 2016
  Samsung Galaxy J5 2016
  По договор
  • НОВО!
  KAKO Novi Samsung S6 edge+ 32g GOLD Mobi Fles
  KAKO Novi Samsung S6 edge+ 32g GOLD Mobi Fles
  21600 MKД
  • НОВО!
  NOVI Samsung A3 2017 i A5 2017 2 god gar MOBI FLES
  NOVI Samsung A3 2017 i A5 2017 2 god gar MOBI FLES
  16600 MKД
  • НОВО!
  NOVI Samsung S7 edge g935f 32g site boi MOBIFLES
  NOVI Samsung S7 edge g935f 32g site boi MOBIFLES
  30900 MKД
  • НОВО!
  Novi Samsung S8 64gb CRNI 2 godini garanc MOBIFLES
  Novi Samsung S8 64gb CRNI 2 godini garanc MOBIFLES
  43300 MKД
  • НОВО!
  Najnovo Samsung S8 plus crni neverlock MOBIFLES
  Najnovo Samsung S8 plus crni neverlock MOBIFLES
  49500 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  • НОВО!
  NOVI celofan iPhone 7 32g site boi EVROP MOBI FLES
  NOVI celofan iPhone 7 32g site boi EVROP MOBI FLES
  37100 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES celofan novi i7 128gb site boi EVROPSKI
  MOBIFLES celofan novi i7 128gb site boi EVROPSKI
  42000 MKД
  • НОВО!
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES najnovo iPhone 7+ 128gb RED neverlock
  MOBIFLES najnovo iPhone 7+ 128gb RED neverlock
  56900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 23/02/2017
 • Прочитана 279 пати
Huawei Honor V9 со 5,7 инчен QHD дисплеј и 6GB RAM Huawei Honor V9 со 5,7 инчен QHD дисплеј и 6GB RAM
Huawei Honor V9 со 5,7 инчен QHD дисплеј и 6GB RAM...
 • Објавена на 10/04/2017
 • Прочитана 284 пати
LG G6 во кул видео е подготвен на се’ LG G6 во кул видео е подготвен на се’
LG G6 во кул видео е подготвен на се’...
 • Објавена на 18/02/2017
 • Прочитана 238 пати
YouTube ги отстранува рекламите кои неможат да се пропуштат YouTube ги отстранува рекламите кои неможат да се пропуштат
YouTube ги отстранува рекламите кои неможат да се ...
 • Објавена на 10/04/2017
 • Прочитана 421 пати
Nokia 9: Колку ќе чини и кога пристигнува Nokia 9: Колку ќе чини и кога пристигнува
Nokia 9: Колку ќе чини и кога пристигнува...
 • Објавена на 27/01/2017
 • Прочитана 10529 пати
Еве како ќе изгледа Samsung Galaxy S8, а неговата премиера ќе биде на 29 март Еве како ќе изгледа Samsung Galaxy S8, а неговата премиера ќе биде на 29 март
Еве како ќе изгледа Samsung Galaxy S8, а неговата ...
 • Објавена на 18/05/2017
 • Прочитана 115 пати
Слика покажува прототип на OnePlus 5 Слика покажува прототип на OnePlus 5
Слика покажува прототип на OnePlus 5...
Види огласи
Внеси оглас