Oukitel U13 пристигна на пазарот со супер тенко метално куќиште, по цена од 130 долари. Овој модел хардверски е опремен со mediate...

Oukitel U13: супер тенко метално куќиште

Oukitel U13 пристигна на пазарот со супер тенко метално куќиште, по цена од 130 долари. Овој модел хардверски е опремен со mediatek MT6753 осум-јадрен процесор, 3GB RAM и 64GB меморија за складирање, со можност за проширување преку мемориска картичка. Уредот е обезбеден со основна камера со 13MP, селфи камера со 8MP и екран од 5,5 инчи со Full HD. Освен тоа, Oukitel U13 има вграден IR remote сензор кој овозможува далечинска контрола на телевизори, клима уреди и други домашни електроуреди.

Аналитичарите го сметаат овој телефон како збир од добар дизајн, одлични карактеристики и супер цена.

Nokia 6 е првиот смартфон на HMD Global

Тагови: Oukitel, Oukitel U13  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 19/10/2016
                   • Прочитана 200 пати
                   Колку брз може да биде новиот процесор Huawei Kirin 960 Колку брз може да биде новиот процесор Huawei Kirin 960
                   Колку брз може да биде новиот процесор Huawei Kiri...
                   • Објавена на 13/12/2016
                   • Прочитана 340 пати
                   Coolpad и LeEco здружено развиваат нов одличен уред Coolpad и LeEco здружено развиваат нов одличен уред
                   Coolpad и LeEco здружено развиваат нов одличен уре...
                   • Објавена на 28/11/2016
                   • Прочитана 180 пати
                   Xiaomi Mi 6 меѓу првите со Snapdragon 835 и Quick Charge 4.0 поддршка Xiaomi Mi 6 меѓу првите со Snapdragon 835 и Quick Charge 4.0 поддршка
                   Xiaomi Mi 6 меѓу првите со Snapdragon 835 и Quick ...
                   • Објавена на 26/12/2016
                   • Прочитана 1076 пати
                   Двојната камера на Huawei Mate 9 на тестот постигна 85/100 поени Двојната камера на Huawei Mate 9 на тестот постигна 85/100 поени
                   Двојната камера на Huawei Mate 9 на тестот постигн...
                   • Објавена на 24/02/2017
                   • Прочитана 310 пати
                   Надворешната батерија ADATA X7000 е компактна и со голем капацитет Надворешната батерија ADATA X7000 е компактна и со голем капацитет
                   Надворешната батерија ADATA X7000 е компактна и со...
                   • Објавена на 11/09/2016
                   • Прочитана 156 пати
                   Chrome за Windows повеќе не ја троши толку многу батеријата Chrome за Windows повеќе не ја троши толку многу батеријата
                   Chrome за Windows повеќе не ја троши толку многу б...
                   Види огласи
                   Внеси оглас