HTC ги заобиколи саемот за мобилна технологија во Лас Вегас и светскиот мобилен конгрес во Барселона, со својот „For U“ настан кој...

HTC U Play пристигнува со 5,2 инчен екран и без 3,5 mm приклучок за слушалки

HTC ги заобиколи саемот за мобилна технологија во Лас Вегас и светскиот мобилен конгрес во Барселона, со својот „For U“ настан кој е закажан за 12 јануари. На ова случување ќе бидат претставени два нови телефони: HTC U ULTRA и HTC U Play. HTC U Play, кој го носи името Alpine, се очекува да има 5,2 инчен екран и да биде без 3,5 mm приклучок за слушалки.

Другиот телефон, HTC U ULTRA, кој ќе биде поголем и доаѓа со 6 инчен екран е исто така без 3,5 mm приклучок за слушалки. Тоа  без сомневање е телефонот кој досега ни беше познат под името Ocean. Во оваа серија не очекува и Ocean Note со екран од 5,5 до 5,7 инчи. Ocean моделите се очекува да бидат со закривен екран.

Samsung Gear S2, S3 и Fit2 сега може да се користат и со iOS

Тагови: HTC, HTC U ULTRA, HTC U Play, Alpine, Ocean


Loading...

  • Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   10990 MKД
   • Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    6990 MKД
    • NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     3500 MKД
     • Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      13200 MKД
      • НАПРАВИ ДИЗАЈН
       НАПРАВИ ДИЗАЈН
       150 MKД
       • СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        150 MKД
        • ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         140 MKД
         • SAMSUNG J5 2016
          SAMSUNG J5 2016
          11490 MKД
          • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           27700 MKД
           • Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            33800 MKД
            • iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             По договор
             • HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              По договор
              • Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               8000 MKД
               • Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                24600 MKД
                • Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 По договор
                 • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  1900 MKД
                  • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   24600 MKД
                   • iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    9200 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 4/13/2016
                   • Прочитана 54 пати
                   HTC 10 Lifestyle вклучува Snapdragon 652 и помалку RAM HTC 10 Lifestyle вклучува Snapdragon 652 и помалку RAM
                   HTC 10 Lifestyle вклучува Snapdragon 652 и помалку...
                   • Објавена на 4/14/2016
                   • Прочитана 127 пати
                   SONY пушти во употреба Android 6.0  за  Xperia Z2,Z3 и Z3 Compact SONY пушти во употреба Android 6.0  за  Xperia Z2,Z3 и Z3 Compact
                   SONY пушти во употреба Android 6.0 за Xperia...
                   • Објавена на 04/09/2016
                   • Прочитана 321 пати
                   iMan Victor цврст и водоотпорен паметен телефон со луксузен изглед iMan Victor цврст и водоотпорен паметен телефон со луксузен изглед
                   iMan Victor цврст и водоотпорен паметен телефон со...
                   • Објавена на 21/10/2016
                   • Прочитана 202 пати
                   Премиерно претставен Huawei Honor 6X – Kirin 655 процесор и двојна задна камера Премиерно претставен Huawei Honor 6X – Kirin 655 процесор и двојна задна камера
                   Премиерно претставен Huawei Honor 6X – Kirin 655 п...
                   • Објавена на 22/07/2016
                   • Прочитана 248 пати
                   Skype повеќе не ги поддржува Windows Phone уредите Skype повеќе не ги поддржува Windows Phone уредите
                   Skype повеќе не ги поддржува Windows Phone уредите...
                   • Објавена на 01/09/2016
                   • Прочитана 698 пати
                   Индиска компанија својот паметен телефон ќе го продава за само шест евра Индиска компанија својот паметен телефон ќе го продава за само шест евра
                   Индиска компанија својот паметен телефон ќе го про...
                   Види огласи
                   Внеси оглас