Ако користите iPhone а ви се допаѓаат паметните часовници Samsung Gear S2 и S3 и фитнес тракерот Fit2, сега имате можност за тоа. ...

Samsung Gear S2, S3 и Fit2 сега може да се користат и со iOS

Ако користите iPhone а ви се допаѓаат паметните часовници Samsung Gear S2 и S3 и фитнес тракерот Fit2, сега имате можност за тоа. Корејската компанија во соработка со iTunes ги нуди потребните апликации за компатибилност помеѓу уредите на Samsung и производите на Apple. Премиерното претставување на овие апликации се очекуваше уште минатата година. Потсетуваме дека Samsung вети компатибилност на Gear S2 со iOS уште во 2015 година и тоа ветување сега се исполни.

Софтверот Samsung Gear S служи за достап до функциите на  Samsung Gear S2 и S3, за инсталирање на дополнителни апликации и за активирање на услугата Find my Gear. Паметните часовници на Samsung ја користат платформата Tizen и осигуруваат поголема функционалност со iOS во споредба со моделите со Android Wear.

Samsung Galaxy A7 (2017) VS Samsung Galaxy A7 (2016)

Тагови: Samsung Gear, iOS, iPhone, Find my Gear, Apple


Loading...

  • Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   10990 MKД
   • Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    6990 MKД
    • NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     3500 MKД
     • Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      13200 MKД
      • НАПРАВИ ДИЗАЈН
       НАПРАВИ ДИЗАЈН
       150 MKД
       • СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        150 MKД
        • ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         140 MKД
         • SAMSUNG J5 2016
          SAMSUNG J5 2016
          11490 MKД
          • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           27700 MKД
           • Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            33800 MKД
            • iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             По договор
             • HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              По договор
              • Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               8000 MKД
               • Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                24600 MKД
                • Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 По договор
                 • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  1900 MKД
                  • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   24600 MKД
                   • iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    9200 MKД

                   Слични Занимливости

                   • Објавена на 30/11/2016
                   • Прочитана 231 пати
                   Доаѓаат ли црни денови за iPhone и Apple? Доаѓаат ли црни денови за iPhone и Apple?
                   Доаѓаат ли црни денови за iPhone и Apple?...
                   • Објавена на 5/24/2016
                   • Прочитана 201 пати
                   Пресудна разлика – Samsung Galaxy S7 уништен после четири пада, HTC 10 преживеа 31 пад Пресудна разлика – Samsung Galaxy S7 уништен после четири пада, HTC 10 преживеа 31 пад
                   Пресудна разлика – Samsung Galaxy S7 уништен после...
                   • Објавена на 22/11/2016
                   • Прочитана 93 пати
                   Дали некој се дрзнал да прави лажен Google, полн со вируси? Дали некој се дрзнал да прави лажен Google, полн со вируси?
                   Дали некој се дрзнал да прави лажен Google, полн с...
                   • Објавена на 31/07/2016
                   • Прочитана 230 пати
                   WhatsApp избришаните разговори не ги брише целосно WhatsApp избришаните разговори не ги брише целосно
                   WhatsApp избришаните разговори не ги брише целосно...
                   • Објавена на 11/07/2016
                   • Прочитана 563 пати
                   BlackBerry: Се даваме, тастатурата не ја даваме! BlackBerry: Се даваме, тастатурата не ја даваме!
                   BlackBerry: Се даваме, тастатурата не ја даваме!...
                   • Објавена на 29/10/2016
                   • Прочитана 118 пати
                   Не сте анонимни како што мислите. Вашите кликови откриваат кој сте Не сте анонимни како што мислите. Вашите кликови откриваат кој сте
                   Не сте анонимни како што мислите. Вашите кликови о...
                   Види огласи
                   Внеси оглас