Пред неколку масеци беше започната Kickstarter кампања, преку која се собираа средства за произведување лаптоп со три дисплеја. Из...

CES 2017: Razer претстави лаптоп со три дисплеја

Пред неколку масеци беше започната Kickstarter кампања, преку која се собираа средства за произведување лаптоп со три дисплеја. Изгледа дека од Razer имаа слична идеја, па компанијата во текот на CES 2017 саемот претстави гејминг лаптоп, кој доаѓа со три вградени монитори и го носи името Project Valerie.

Project Valerie има автоматски механизам, а се опишува како „ првиот светски концепт за пренослив мулти-монитор гејминг“. Лаптопот има три 17.3 инчни 4K IGZO дисплеја со G-Sync и 180 NVIDIA Surround View поддршка. Обезбеден е и со Razer Ultra-Low-Profile Mechanical прекинувачи, како и Razer Chroma за монитори, тастатура и Trackpad.

Со оглед на тоа дека станува збор за луксузен лаптоп, компанијата Razer не ја објави цената, а се очекува да пројде доста време додека овој лаптоп се појави на пазарот.

CES 2017: Доаѓа Xiaomi Mi Mix во бела боја

 

Тагови: Razer, CES 2017, 4K IGZO, лаптоп, монитор  • NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   3590 MKД
   • Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    8900 MKД
    • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     8500 MKД
     • Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      4900 MKД
      • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       25500 MKД
       • iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        35100 MKД
        • NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         1200 MKД
         • iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          18000 MKД
          • Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           28270 MKД
           • Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            18990 MKД
            • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             15990 MKД
             • MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              22800 MKД
              • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               21500 MKД
               • Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                16600 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 8000 MKД
                 • MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  50450 MKД
                  • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   По договор
                   • LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    9840 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 19/01/2017
                   • Прочитана 428 пати
                   Кој е нaјдобриот антивирус за Windows 10? Кој е нaјдобриот антивирус за Windows 10?
                   Кој е нaјдобриот антивирус за Windows 10?...
                   • Објавена на 09/02/2017
                   • Прочитана 158 пати
                   Новиот смартфон сензор на Sony снима со 1000 кадри во секунда Новиот смартфон сензор на Sony снима со 1000 кадри во секунда
                   Новиот смартфон сензор на Sony снима со 1000 кадри...
                   • Објавена на 27/01/2017
                   • Прочитана 10439 пати
                   Еве како ќе изгледа Samsung Galaxy S8, а неговата премиера ќе биде на 29 март Еве како ќе изгледа Samsung Galaxy S8, а неговата премиера ќе биде на 29 март
                   Еве како ќе изгледа Samsung Galaxy S8, а неговата ...
                   • Објавена на 5/23/2016
                   • Прочитана 170 пати
                   Samsung и Apple се и понатаму на врвот, но Кинезите опасно напаѓаат Samsung и Apple се и понатаму на врвот, но Кинезите опасно напаѓаат
                   Samsung и Apple се и понатаму на врвот, но Кинезит...
                   • Објавена на 02/01/2017
                   • Прочитана 16428 пати
                   Samsung Galaxy S8 ќе добие 3D Touch екран и нема да има Home копче Samsung Galaxy S8 ќе добие 3D Touch екран и нема да има Home копче
                   Samsung Galaxy S8 ќе добие 3D Touch екран и нема д...
                   • Објавена на 5/23/2016
                   • Прочитана 178 пати
                   Дигитална нараквица која го мери нивото на алкохол во крвта победи на натпревар во САД Дигитална нараквица која го мери нивото на алкохол во крвта победи на натпревар во САД
                   Дигитална нараквица која го мери нивото на алкохол...
                   Види огласи
                   Внеси оглас