Пред неколку масеци беше започната Kickstarter кампања, преку која се собираа средства за произведување лаптоп со три дисплеја. Из...

CES 2017: Razer претстави лаптоп со три дисплеја

Пред неколку масеци беше започната Kickstarter кампања, преку која се собираа средства за произведување лаптоп со три дисплеја. Изгледа дека од Razer имаа слична идеја, па компанијата во текот на CES 2017 саемот претстави гејминг лаптоп, кој доаѓа со три вградени монитори и го носи името Project Valerie.

Project Valerie има автоматски механизам, а се опишува како „ првиот светски концепт за пренослив мулти-монитор гејминг“. Лаптопот има три 17.3 инчни 4K IGZO дисплеја со G-Sync и 180 NVIDIA Surround View поддршка. Обезбеден е и со Razer Ultra-Low-Profile Mechanical прекинувачи, како и Razer Chroma за монитори, тастатура и Trackpad.

Со оглед на тоа дека станува збор за луксузен лаптоп, компанијата Razer не ја објави цената, а се очекува да пројде доста време додека овој лаптоп се појави на пазарот.

CES 2017: Доаѓа Xiaomi Mi Mix во бела боја

 

Тагови: Razer, CES 2017, 4K IGZO, лаптоп, монитор  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 24/11/2016
                   • Прочитана 367 пати
                   Samsung подготвува нова боја за Galaxy S7 edge, со којa ќе го предизвика iPhone 7 Samsung подготвува нова боја за Galaxy S7 edge, со којa ќе го предизвика iPhone 7
                   Samsung подготвува нова боја за Galaxy S7 edge, со...
                   • Објавена на 14/11/2016
                   • Прочитана 4250 пати
                   Следната година телевизорите ќе ги лепиме на зид, како некогаш постерите (ВИДЕО) Следната година телевизорите ќе ги лепиме на зид, како некогаш постерите (ВИДЕО)
                   Следната година телевизорите ќе ги лепиме на зид, ...
                   • Објавена на 19/09/2016
                   • Прочитана 256 пати
                   Elephone R9 ќе e многу сличен на iPhone 7 Elephone R9 ќе e многу сличен на iPhone 7
                   Elephone R9 ќе e многу сличен на iPhone 7...
                   • Објавена на 14/11/2016
                   • Прочитана 142 пати
                   HTC Bolt –спој на старото и новото (ВИДЕО) HTC Bolt –спој на старото и новото (ВИДЕО)
                   HTC Bolt –спој на старото и новото (ВИДЕО)...
                   • Објавена на 05/01/2017
                   • Прочитана 200 пати
                   Во 2017 Nokia ќе понуди 6-7 смартфони Во 2017 Nokia ќе понуди 6-7 смартфони
                   Во 2017 Nokia ќе понуди 6-7 смартфони...
                   • Објавена на 08/10/2016
                   • Прочитана 228 пати
                   Sharp покажа дисплеј за паметен телефон со заоблени агли Sharp покажа дисплеј за паметен телефон со заоблени агли
                   Sharp покажа дисплеј за паметен телефон со заоблен...
                   Види огласи
                   Внеси оглас