Како што и се очекуваше, Xiaomi за време на CES 2017 саемот ја претстави новата варијанта на својот популарен Mi Mix смартфон. Xia...

CES 2017: Доаѓа Xiaomi Mi Mix во бела боја

Како што и се очекуваше, Xiaomi за време на CES 2017 саемот ја претстави новата варијанта на својот популарен Mi Mix смартфон. Xiaomi Mi Mix е сега достапен во црна и бела варијанта, но во моментот нема информација за глобалната достапност на пазарот.

Новиот модел во бела боја доаѓа без хардверски измени. Xiaomi Mi Mix ќе биде обезбеден со Snapdragon 821 процесор и нуди две можности со 4GB RAM и 128GB меморија за складирање или 6GB RAM и 256 GB меморија за складирање, а сето тоа ќе го напојува батерија со капацитет од 4000mAh, која има поддршка за Quick Charge 3.0 технологија.

Идните објективи за смартфони ќе бидат 80 пати потенки од човечко влакно

 

Тагови: Xiaomi, CES 2017,Xiaomi Mi Mix, Quick Charge 3.0  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 18/10/2016
                   • Прочитана 113 пати
                   Nokia го потврди настапот на саемот MWC 2017 во Барцелона Nokia го потврди настапот на саемот MWC 2017 во Барцелона
                   Nokia го потврди настапот на саемот MWC 2017 во Ба...
                   • Објавена на 15/03/2017
                   • Прочитана 131 пати
                   Се шпекулира дека Meizu Pro 7 ќе има процесор Qualcomm Snapdragon 835 и двојна камера Се шпекулира дека Meizu Pro 7 ќе има процесор Qualcomm Snapdragon 835 и двојна камера
                   Се шпекулира дека Meizu Pro 7 ќе има процесор Qual...
                   • Објавена на 26/12/2016
                   • Прочитана 1076 пати
                   Двојната камера на Huawei Mate 9 на тестот постигна 85/100 поени Двојната камера на Huawei Mate 9 на тестот постигна 85/100 поени
                   Двојната камера на Huawei Mate 9 на тестот постигн...
                   • Објавена на 16/02/2017
                   • Прочитана 182 пати
                   Huawei разработува сопствен виртуелен асистент Huawei разработува сопствен виртуелен асистент
                   Huawei разработува сопствен виртуелен асистент...
                   • Објавена на 06/01/2017
                   • Прочитана 6237 пати
                   Откриен датумот за премиерата на Samsung Galaxy S8 Откриен датумот за премиерата на Samsung Galaxy S8
                   Откриен датумот за премиерата на Samsung Galaxy S8...
                   • Објавена на 13/09/2016
                   • Прочитана 266 пати
                   iPhone 7 е отпорен на вода, но гаранцијата не ги покрива оштетувањата предизвикани од вода?! iPhone 7 е отпорен на вода, но гаранцијата не ги покрива оштетувањата предизвикани од вода?!
                   iPhone 7 е отпорен на вода, но гаранцијата не ги п...
                   Види огласи
                   Внеси оглас