Google уште на крајот на декември, најави дека Nexus 6 ќе ја добие најновата верзија на Android, во текот на месец јануари. Тоа ве...

Nexus 6 доби апдејт за Android 7.1.1 Nougat

Google уште на крајот на декември, најави дека Nexus 6 ќе ја добие најновата верзија на Android, во текот на месец јануари. Тоа ветување се исполни и апдејтот е пуштен во употреба, а на уредите ќе им биде достапен преку OTA Update.

Ова ажурирање се појави со мало задоцнување, бидејќи, од страна на Google беше откриена грешка (баг) во компатибилноста на моделот Nexus 6 со Android 7.0 Nougat. Грешката е поправена и сега смартфонот без проблем ќе ја добие седмата верзија на оперативниот систем. После овој апдејт, верзијата на софтверот ќе биде 7.1.1.

Земајќи го во предвид тоа дека Nexus 6 излезе во 2014 година, ова веројатно е последниот голем апдејт за овој уред произведен од Motorola. Во текот на оваа година, би можело да се очекува само некој апдејт поврзан со сигурноста на овој телефон.

Сопственик ли сте на Nexus 6? Ако сте, го добивте ли апдејтот? Ако сеуште не сте го добиле, очекувајте го во секој момент.

Лесен трик со кој ќе си ги вратите парите, ако сте купиле погрешна апликација oд Google Play

Тагови: Nexus 6, Android 7.1.1 Nougat, Motorola, OTA, апдејт


Loading...

  • Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   10990 MKД
   • Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    6990 MKД
    • NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     3500 MKД
     • Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      13200 MKД
      • НАПРАВИ ДИЗАЈН
       НАПРАВИ ДИЗАЈН
       150 MKД
       • СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        150 MKД
        • ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         140 MKД
         • SAMSUNG J5 2016
          SAMSUNG J5 2016
          11490 MKД
          • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           27700 MKД
           • Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            33800 MKД
            • iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             По договор
             • HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              По договор
              • Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               8000 MKД
               • Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                24600 MKД
                • Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 По договор
                 • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  1900 MKД
                  • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   24600 MKД
                   • iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    9200 MKД

                   Слични Занимливости

                   • Објавена на 01/10/2016
                   • Прочитана 3700 пати
                   Лут муштерија искрши телефони и компјутери во продавница на Apple во Франција ( Видео ) Лут муштерија искрши телефони и компјутери во продавница на Apple во Франција ( Видео )
                   Лут муштерија искрши телефони и компјутери во прод...
                   • Објавена на 6/10/2016
                   • Прочитана 268 пати
                   Google ги претстави статистиките за Јуни, Marshmallow конечно над 10% Google ги претстави статистиките за Јуни, Marshmallow конечно над 10%
                   Google ги претстави статистиките за Јуни, Marshmal...
                   • Објавена на 6/22/2016
                   • Прочитана 164 пати
                   Зошто Google отвора истражувачки центар во Цирих?! Зошто Google отвора истражувачки центар во Цирих?!
                   Зошто Google отвора истражувачки центар во Цирих?!...
                   • Објавена на 12/09/2016
                   • Прочитана 441 пати
                   iPhone 7: ќе биде скапо истовремено да се полни и да се слуша музика на него iPhone 7: ќе биде скапо истовремено да се полни и да се слуша музика на него
                   iPhone 7: ќе биде скапо истовремено да се полни и ...
                   • Објавена на 18/09/2016
                   • Прочитана 16124 пати
                   iPhone 7 и Galaxy S7: на која длабочина чие срце ќе престане да чука прво ( Супер Видео ) iPhone 7 и Galaxy S7: на која длабочина чие срце ќе престане да чука прво ( Супер Видео )
                   iPhone 7 и Galaxy S7: на која длабочина чие срце ќ...
                   • Објавена на 02/12/2016
                   • Прочитана 635 пати
                   Знаете ли што значи кратенката Wi-Fi? Знаете ли што значи кратенката Wi-Fi?
                   Знаете ли што значи кратенката Wi-Fi?...
                   Види огласи
                   Внеси оглас