Компанијата Dell на саемот CES 2017, претстави некои импресионирачки уреди и изгледа дека 27-инчниот HDR монитор не беше се што De...

CES 2017: DELL претстави 32-инчен монитор со 8K резолуција

Компанијата Dell на саемот CES 2017, претстави некои импресионирачки уреди и изгледа дека 27-инчниот HDR монитор не беше се што Dell имаше подготвено во таа област. Компанијата претстави нов 32-инчен монитор со 8K резолуција, во период кога 4K дисплеите сеуште не се вообичаени, а ни 4K резолуцијата нема постанато некаков стандард. Dell сепак напрви огромен скок и произведе 8K дисплеј, но треба да се земе во предвид дека се работи за монитор кој е наменет за професионалци.

Мониторот Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K има рата на освежување од 60Hz, агол на видливост од 178 степени, 1,07 милијарди бои, 400 cd/m2 осветлување, 1300:1 контраст, како и голем број на влезови за конекција, вклучувајќи четири USB 3.0 влезови. Овој моќен уред се очекува Dell да го пушти на пазарот во втората половина на оваа година, а цената ќе изнесува 5000 долари.

LG Electronics ја очекува првата загуба во последните 6 години

Тагови: DELL, CES 2017, 8K, монитор  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 16/09/2016
                   • Прочитана 272 пати
                   Exynos 8895 ќе биде првиот 10 nm процесор на Samsung и ќе го има во Galaxy S8 Exynos 8895 ќе биде првиот 10 nm процесор на Samsung и ќе го има во Galaxy S8
                   Exynos 8895 ќе биде првиот 10 nm процесор на Samsu...
                   • Објавена на 4/13/2016
                   • Прочитана 143 пати
                   Новиот Meizu M3 Note 4G LTE фаблет со одлична цена на Lightinthebox Новиот Meizu M3 Note 4G LTE фаблет со одлична цена на Lightinthebox
                   Новиот Meizu M3 Note 4G LTE фаблет со одлична цена...
                   • Објавена на 08/02/2017
                   • Прочитана 203 пати
                   Застапеноста на Android Nougat надмина 1% Застапеноста на Android Nougat надмина 1%
                   Застапеноста на Android Nougat надмина 1%...
                   • Објавена на 21/09/2016
                   • Прочитана 523 пати
                   HTC го претстави својот најнов телефон Desire 10 Pro HTC го претстави својот најнов телефон Desire 10 Pro
                   HTC го претстави својот најнов телефон Desire 10 P...
                   • Објавена на 02/03/2017
                   • Прочитана 140 пати
                   Се појави фотографија од BlackBerry Aurora Се појави фотографија од BlackBerry Aurora
                   Се појави фотографија од BlackBerry Aurora...
                   • Објавена на 16/11/2016
                   • Прочитана 190 пати
                   OnePlus 3T доаѓа со побрз процесор и појака батерија OnePlus 3T доаѓа со побрз процесор и појака батерија
                   OnePlus 3T доаѓа со побрз процесор и појака батери...
                   Види огласи
                   Внеси оглас