Компанијата Alcatel главно e позната во Европа по своите попристапни телефони. На саемот CES кој што е во тек се претстави со гига...

CES 2017: Alcatel A3 XL е огромен 6-инчен телефон со спецификации од пониска категорија

Компанијата Alcatel главно e позната во Европа по своите попристапни телефони. На саемот CES кој што е во тек се претстави со гигантски модел. Се работи за  телефон кој е наречен Alcatel A3 XL и има огромен 6-инчен екран и тоа е се позначително што можеме да кажеме за уредот, покрај фактот дека доаѓа со Android 7.0 Nougat оперативен систем. IPS LCD multi-touch дисплеј со резолуција 1280 x 720 пиксели. 

Под хаубата може да се најде MT8735B 1.1 GHz quad-core чип, 1 GB RAM меморија со 8 GB за складирање и 3000 mAh батерија. Телефонот има 8 мегапиксели камера на задната страна, како и со 5 мегапиксели камера на задната страна. Куќиштето е направено од пластика, и дебелината е 7,9 мм. 

Алкател А3 XL ќе биде достапен во Европа во текот на вториот квартал, а цената не е обелоденета.

CES 2017: ZTE Blade V8 Pro со двојна основна камера и одлична цена

 

Тагови: AlcatelA3XL, спецификации, CES2017  • НОВО!
  Nov! Nekoristen Samsung j5 2017 Blue Silver so 24m Garancija Neverlock full pack
  Nov! Nekoristen Samsung j5 2017 Blue Silver so 24m Garancija Neverlock full pack
  11590 MKД
  Apple iPhone 4S white 64Gb Telekom so full pakuvanje
  Apple iPhone 4S white 64Gb Telekom so full pakuvanje
  3590 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Black so 24m Garancija neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Black so 24m Garancija neverlock
  24000 MKД
  Kako Nov! Samsung Galaxy S7 Edge White pearl so 3M Garancija Full Pakuvanje
  Kako Nov! Samsung Galaxy S7 Edge White pearl so 3M Garancija Full Pakuvanje
  20800 MKД
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum super socuvan Neverlock full pack
  18990 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  26700 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Продавам телефон Nokia 222!
  Продавам телефон Nokia 222!
  1800 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  13500 MKД
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  22800 MKД
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  9800 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 5/25/2016
 • Прочитана 255 пати
Поканата која ни ја открива датата на премиерата на Samsung Galaxy C Поканата која ни ја открива датата на премиерата на Samsung Galaxy C
Поканата која ни ја открива датата на премиерата н...
 • Објавена на 15/08/2016
 • Прочитана 391 пати
Нови модели на Apple: 10,5 – инчен iPad Pro во 2017 и OLED iPad во 2018 година Нови модели на Apple: 10,5 – инчен iPad Pro во 2017 и OLED iPad во 2018 година
Нови модели на Apple: 10,5 – инчен iPad Pro во 20...
 • Објавена на 24/04/2017
 • Прочитана 391 пати
Honor 9 можеби ќе изгледа вака Honor 9 можеби ќе изгледа вака
Honor 9 можеби ќе изгледа вака...
 • Објавена на 01/06/2017
 • Прочитана 212 пати
МеdiaTek ќе претстави 12-нанометарски процесор за паметни телефони, до крајот на оваа година МеdiaTek ќе претстави 12-нанометарски процесор за паметни телефони, до крајот на оваа година
МеdiaTek ќе претстави 12-нанометарски процесор за ...
 • Објавена на 04/07/2016
 • Прочитана 533 пати
Големо разочарување – iPhone 7 можеби нема да има промоција оваа година Големо разочарување – iPhone 7 можеби нема да има промоција оваа година
Големо разочарување – iPhone 7 можеби нема да има ...
 • Објавена на 5/31/2016
 • Прочитана 382 пати
ZUK Z2 ќе користи Snapdragon 820 и ќе биде само 245 евра ZUK Z2 ќе користи Snapdragon 820 и ќе биде само 245 евра
ZUK Z2 ќе користи Snapdragon 820 и ќе биде само 24...
Види огласи
Внеси оглас