Аналитичарите се изненадени од изјавата на големата корејска компанија дека во последниот квартал од минатата година, LG работела ...

LG Electronics ја очекува првата загуба во последните 6 години

Аналитичарите се изненадени од изјавата на големата корејска компанија дека во последниот квартал од минатата година, LG работела со загуба. Според Reuters, ова е првата квартална загуба на компанијата во последните 6 години и се темели на разочарувачкото представување на мобилните телефони на пазарот и слабата продажба на домашни електроуреди.

LG изјави дека очекува загубата за периодот да изнесува 29,3 милиони долари и дека таа е првата тромесечна загуба,рачунајќи од крајот на 2010 година, до денес. Компанијата очекува приходите во наредниот период да се зголемат за 1.5%.

Финалните резултати со повеќе детали за работењето на секој сектор во компанијата, се очекуваат кон крајот на месецот.

Откриен датумот за премиерата на Samsung Galaxy S8

Тагови: LG, LG Electronics, Reuters  Samsung Galaxy S6 Edge Gold super socuvan so full pakuvanje i 6m Garancija Neverlock
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold super socuvan so full pakuvanje i 6m Garancija Neverlock
  17200 MKД
  Samsung Galaxy S7 32Gb Black Onyx Super socuvan, Neverlock Full pakuvanje
  Samsung Galaxy S7 32Gb Black Onyx Super socuvan, Neverlock Full pakuvanje
  20300 MKД
  Samsung Galaxy S6 32Gb Gold Platinium, Ekstra socuvan, 9m Garancija, Full pakuvanje, Neverlock
  Samsung Galaxy S6 32Gb Gold Platinium, Ekstra socuvan, 9m Garancija, Full pakuvanje, Neverlock
  14100 MKД
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold kako Nov so 5m Garancija full pack Neverlock
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold kako Nov so 5m Garancija full pack Neverlock
  17900 MKД
  Samsung Galaxy S7 Black Onyx Glanc socuvan so full pakuvanje i 10m Garancija Neverlock
  Samsung Galaxy S7 Black Onyx Glanc socuvan so full pakuvanje i 10m Garancija Neverlock
  20300 MKД
  Vrshime OTKUP na NOVI mobilni telefoni, isplata VEDNAS!
  Vrshime OTKUP na NOVI mobilni telefoni, isplata VEDNAS!
  30000 MKД
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold Platinium Glanc socuvan Neverlock Full pakuvanje
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold Platinium Glanc socuvan Neverlock Full pakuvanje
  17700 MKД
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold ekstra socuvan, 8m Garancija Full Pakuvanje Neverlock
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold ekstra socuvan, 8m Garancija Full Pakuvanje Neverlock
  22100 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  Продавам НОВ (некористен) телефон Nokia 222!
  Продавам НОВ (некористен) телефон Nokia 222!
  2800 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  13500 MKД
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  22800 MKД
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  9800 MKД
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  21600 MKД
  KAKO novi i7 128gb i 256g never site boi MOBIFLES
  KAKO novi i7 128gb i 256g never site boi MOBIFLES
  35900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 15/02/2017
 • Прочитана 308 пати
Meizu M5s смартфон со одлични карактеристики и супер цена Meizu M5s смартфон со одлични карактеристики и супер цена
Meizu M5s смартфон со одлични карактеристики и суп...
 • Објавена на 13/07/2016
 • Прочитана 504 пати
Samsung го потврди името Galaxy Note 7 и 2 август како датум на претставување Samsung го потврди името Galaxy Note 7 и 2 август како датум на претставување
Samsung го потврди името Galaxy Note 7 и 2 август ...
 • Објавена на 24/09/2016
 • Прочитана 178 пати
BLU Life One X2 со алуминиумско куќиште и интересни карактеристики BLU Life One X2 со алуминиумско куќиште и интересни карактеристики
BLU Life One X2 со алуминиумско куќиште и интересн...
 • Објавена на 17/07/2017
 • Прочитана 288 пати
Катастрофално промашување: Никој не го сака новиот дизајн на Skype Катастрофално промашување: Никој не го сака новиот дизајн на Skype
Катастрофално промашување: Никој не го сака новиот...
 • Објавена на 13/01/2017
 • Прочитана 713 пати
Huawei P8 Lite (2017) одличен смартфон со осум-јадрен процесор, 3GB RAM и Android Nougat Huawei P8 Lite (2017) одличен смартфон со осум-јадрен процесор, 3GB RAM и Android Nougat
Huawei P8 Lite (2017) одличен смартфон со осум-јад...
 • Објавена на 26/07/2016
 • Прочитана 297 пати
Verizon го купува Yahoo за 5 милијарди долари Verizon го купува Yahoo за 5 милијарди долари
Verizon го купува Yahoo за 5 милијарди долари...
Види огласи
Внеси оглас