Гласините околу Samsung Galaxy S8 стануваат се побројни, а најновата се однесува на датумот за претставување на ово уред. Индустри...

Откриен датумот за премиерата на Samsung Galaxy S8

Гласините околу Samsung Galaxy S8 стануваат се побројни, а најновата се однесува на датумот за претставување на ово уред. Индустриските инсајдери сугерираат дека денот кога официјално ќе се појави овој телефон е 18 април, што е прилично задоцнето во однос на Samsung Galaxy S7 кој својата премиера ја имаше на 11 март минатата година.

Првично компанијата Samsung се припремаше Galaxy S8 да го претстави на светскиот конгрес за мобилна технологија во Барселона, кој се одржува наредниот месец, но промените во дизајнот и проблемите со Galaxy Note 7, го примораа корејскиот гигант да го пролонгира претставувањето на Galaxy S8 телефонот. Сеуште се очекува официјалниот извештај за Galaxy Note 7, но на социјалните мрежи се појавија информации дека се работи за проблем со хардверскиот дизајн, а не со лошата батерија.

Се очекува рабовите потполно да изчезнат кај Galaxy S8 телефонот, па така екранот ќе опфаќа 90 проценти од предниот дел на уредот. Сите измени кои се правеа кај овој модел го продолжуваа и рокот за произвотсво и ја примораа компанијата да го одложи претставувањето во Барселона.

CES 2017: ZTE Blade V8 Pro со двојна основна камера и одлична цена

Тагови: Galaxy S8, Samsung, Galaxy Note 7  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 14/07/2016
                   • Прочитана 566 пати
                   Pokemon Go го полуде светот, надминат дури и Facebook Pokemon Go го полуде светот, надминат дури и Facebook
                   Pokemon Go го полуде светот, надминат дури и Faceb...
                   • Објавена на 10/11/2016
                   • Прочитана 182 пати
                   iPhone 7 можеби ќе има и верзија во сјајно бела боја iPhone 7 можеби ќе има и верзија во сјајно бела боја
                   iPhone 7 можеби ќе има и верзија во сјајно бела бо...
                   • Објавена на 29/03/2017
                   • Прочитана 501 пати
                   Новиот iOS 10.3 крие непријатно изненадување Новиот iOS 10.3 крие непријатно изненадување
                   Новиот iOS 10.3 крие непријатно изненадување...
                   • Објавена на 5/30/2016
                   • Прочитана 246 пати
                   Добавувачот на Apple веќе потрврди – Новиот iPhone ќе има стаклено куќиште Добавувачот на Apple веќе потрврди – Новиот iPhone ќе има стаклено куќиште
                   Добавувачот на Apple веќе потрврди – Новиот iPhone...
                   • Објавена на 16/09/2016
                   • Прочитана 308 пати
                   LeEco Pro 3 ќе има дури 8GB RAM и 256GB внатрешна меморија! LeEco Pro 3 ќе има дури 8GB RAM и 256GB внатрешна меморија!
                   LeEco Pro 3 ќе има дури 8GB RAM и 256GB внатрешна ...
                   • Објавена на 28/07/2016
                   • Прочитана 209 пати
                   Електронска размена на податоци во Македонија Електронска размена на податоци во Македонија
                   Електронска размена на податоци во Македонија...
                   Види огласи
                   Внеси оглас