ZTE пристигна на саемот CES 2017 со цел да го претстави својот нов флагмански модел кој го носи името ZTE Blade V8 Pro. Треба да с...

CES 2017: ZTE Blade V8 Pro со двојна основна камера и одлична цена

ZTE пристигна на саемот CES 2017 со цел да го претстави својот нов флагмански модел кој го носи името ZTE Blade V8 Pro. Треба да се напомене дека ова е првиот телефон од Blade серијата, кој ќе биде достапен на пазарот низ целиот свет, вклучително и САД.

Главен адут на овој телефон е основната камера со двојниот објектив во кој се вградени два сензора од по 13 мегапиксели. Камерата исто така е дополнета со dual-Led светкавица, а тука е и секундарната камера од предната страна со 8 мегапиксели.

Ќе истакнеме дека по спецификациите се работи за телефон од средна класа кој користи Qualcomm Snapdragon 625 процесор, 3 GB RAM 32 GB интерна меморија, а телефонот има и dual-SIM поддршка.  ZTE Blade V8 Pro доаѓа со 5,5 инчен Full HD (1080) дисплеј во комбинација со Corning Gorilla Glass 3 заштита и оперативен систем Android 6.0 Marshmallow.

Батеријата е со капацитет 3140 mAh и ќе има поддршка од Quick Charge 2.0 технологијата за брзо полнење. Телефонот веќе е достапен за купувачите по одлична предпродажна цена од 230 долари.

CES 2017: LG претстави пет нови телефони

Тагови: ZTE Blade V8 Pro, CES 2017, Quick Charge 2.0  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 02/12/2016
                   • Прочитана 55 пати
                   Официјално – Nokia во 2017 година ќе претстави Android паметни телефони Официјално – Nokia во 2017 година ќе претстави Android паметни телефони
                   Официјално – Nokia во 2017 година ќе претстави And...
                   • Објавена на 15/02/2017
                   • Прочитана 171 пати
                   На MWC 2017 ќе биде претставен првиот смартфон со десет-јадрен процесор На MWC 2017 ќе биде претставен првиот смартфон со десет-јадрен процесор
                   На MWC 2017 ќе биде претставен првиот смартфон со ...
                   • Објавена на 5/7/2016
                   • Прочитана 117 пати
                   OnePlus 3 ќе биде поефтин од својот претходник OnePlus 2 OnePlus 3 ќе биде поефтин од својот претходник OnePlus 2
                   OnePlus 3 ќе биде поефтин од својот претходник One...
                   • Објавена на 23/01/2017
                   • Прочитана 431 пати
                   Moto Z (2017) ќе има Snapdragon 835 процесор, 4GB RAM и Android 7.1.1 Moto Z (2017) ќе има Snapdragon 835 процесор, 4GB RAM и Android 7.1.1
                   Moto Z (2017) ќе има Snapdragon 835 процесор, 4GB ...
                   • Објавена на 07/11/2016
                   • Прочитана 1849 пати
                   Најдобриот фото-едитор пристигна на Android Најдобриот фото-едитор пристигна на Android
                   Најдобриот фото-едитор пристигна на Android...
                   • Објавена на 7/2/2016
                   • Прочитана 353 пати
                   Дали е ова првата слика од предната страна на Samsung Galaxy Note 7? Дали е ова првата слика од предната страна на Samsung Galaxy Note 7?
                   Дали е ова првата слика од предната страна на Sams...
                   Види огласи
                   Внеси оглас