Финската компанија HMD Global се подготвува за премиерата на новите смартфони од брендот Nokia, која треба да се одржи кон крајот ...

Во 2017 Nokia ќе понуди 6-7 смартфони

Финската компанија HMD Global се подготвува за премиерата на новите смартфони од брендот Nokia, која треба да се одржи кон крајот на наредниот месец на конгресот за мобилна технологија во Барселона. На социјалните мрежи се појави информација дека компанијата подготвува и други 4 модели на смартфони, кои ќе бидат достапни на пазарот во второто и третото тромесечие од годината, но тоа со сигурност нема да се сите модели кои Nokia ќе ги претстави до крајот на годината.

Оваа информација се потврдува со презентацијата на малезискиот дистрибутер Avaxx, кој што откри дека во тековната година, Nokia на ќе понуди 6-7 смартфони со Android, кои ќе бидат во доменот на основните три нивоа – ниска, средна и висока класа.

Во интервјуто кое беше направено пред извесно време, директорот на HMD Global Арто Нумела откри дека компанијата работи во партнерство со Google и дека новите уреди ќе бидат обезбедени со интерфејс кој ќе биде лесен за употреба.

Swarovski изработи паметен часовник за жени

Тагови: Nokia, Android, HMD Global, Google  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 24/08/2016
                   • Прочитана 388 пати
                   Android 7.0 Nougat е готов. На кои уреди пристига? Android 7.0 Nougat е готов. На кои уреди пристига?
                   Android 7.0 Nougat е готов. На кои уреди пристига?...
                   • Објавена на 07/09/2016
                   • Прочитана 4049 пати
                   Apple денес го претставува iPhone 7: гледајте ја презентацијата во живо Apple денес го претставува iPhone 7: гледајте ја презентацијата во живо
                   Apple денес го претставува iPhone 7: гледајте ја п...
                   • Објавена на 17/12/2016
                   • Прочитана 389 пати
                   Што е Skype Mingo и како работи ? Што е Skype Mingo и како работи ?
                   Што е Skype Mingo и како работи ?...
                   • Објавена на 08/10/2016
                   • Прочитана 16943 пати
                   Се очекуваат огромни хардверски промени за Samsung Galaxy S8 Се очекуваат огромни хардверски промени за Samsung Galaxy S8
                   Се очекуваат огромни хардверски промени за Samsung...
                   • Објавена на 16/02/2017
                   • Прочитана 270 пати
                   Колумбиски трговец ги откри сите детали за Moto G5 Plus Колумбиски трговец ги откри сите детали за Moto G5 Plus
                   Колумбиски трговец ги откри сите детали за Moto G5...
                   • Објавена на 11/03/2017
                   • Прочитана 3541 пати
                   Еве како се претстави прочуената камера на Huawei P10 во тестот на DxOMark Еве како се претстави прочуената камера на Huawei P10 во тестот на DxOMark
                   Еве како се претстави прочуената камера на Huawei ...
                   Види огласи
                   Внеси оглас