Финската компанија HMD Global се подготвува за премиерата на новите смартфони од брендот Nokia, која треба да се одржи кон крајот ...

Во 2017 Nokia ќе понуди 6-7 смартфони

Финската компанија HMD Global се подготвува за премиерата на новите смартфони од брендот Nokia, која треба да се одржи кон крајот на наредниот месец на конгресот за мобилна технологија во Барселона. На социјалните мрежи се појави информација дека компанијата подготвува и други 4 модели на смартфони, кои ќе бидат достапни на пазарот во второто и третото тромесечие од годината, но тоа со сигурност нема да се сите модели кои Nokia ќе ги претстави до крајот на годината.

Оваа информација се потврдува со презентацијата на малезискиот дистрибутер Avaxx, кој што откри дека во тековната година, Nokia на ќе понуди 6-7 смартфони со Android, кои ќе бидат во доменот на основните три нивоа – ниска, средна и висока класа.

Во интервјуто кое беше направено пред извесно време, директорот на HMD Global Арто Нумела откри дека компанијата работи во партнерство со Google и дека новите уреди ќе бидат обезбедени со интерфејс кој ќе биде лесен за употреба.

Swarovski изработи паметен часовник за жени

Тагови: Nokia, Android, HMD Global, Google


Loading...

  • Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   10990 MKД
   • Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    6990 MKД
    • NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     3500 MKД
     • Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      13200 MKД
      • НАПРАВИ ДИЗАЈН
       НАПРАВИ ДИЗАЈН
       150 MKД
       • СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        150 MKД
        • ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         140 MKД
         • SAMSUNG J5 2016
          SAMSUNG J5 2016
          11490 MKД
          • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           27700 MKД
           • Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            33800 MKД
            • iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             По договор
             • HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              По договор
              • Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               8000 MKД
               • Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                24600 MKД
                • Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 По договор
                 • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  1900 MKД
                  • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   24600 MKД
                   • iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    9200 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 04/01/2017
                   • Прочитана 499 пати
                   Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB
                   Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB...
                   • Објавена на 22/09/2016
                   • Прочитана 281 пати
                   Пристига Samsung Galaxy C9 фаблет со екран од 6 инчи Пристига Samsung Galaxy C9 фаблет со екран од 6 инчи
                   Пристига Samsung Galaxy C9 фаблет со екран од 6 ин...
                   • Објавена на 18/01/2017
                   • Прочитана 870 пати
                   Топ моделот на Nokia ќе биде претставен на MWC 2017. Еве ги најновите спецификации. Топ моделот на Nokia ќе биде претставен на MWC 2017. Еве ги најновите спецификации.
                   Топ моделот на Nokia ќе биде претставен на MWC 201...
                   • Објавена на 17/10/2016
                   • Прочитана 236 пати
                   Xiaomi ќе го претстави Mi Note 2 на 25 октомври Xiaomi ќе го претстави Mi Note 2 на 25 октомври
                   Xiaomi ќе го претстави Mi Note 2 на 25 октомври...
                   • Објавена на 25/08/2016
                   • Прочитана 758 пати
                   Новиот iPhone 7 со најмалку 32GB меморија но и други интересни новитети Новиот iPhone 7 со најмалку 32GB меморија но и други интересни новитети
                   Новиот iPhone 7 со најмалку 32GB меморија но и дру...
                   • Објавена на 25/08/2016
                   • Прочитана 162 пати
                   Instagram преземен повеќе од 1 милијарда пати на Google Play Store Instagram преземен повеќе од 1 милијарда пати на Google Play Store
                   Instagram преземен повеќе од 1 милијарда пати на G...
                   Види огласи
                   Внеси оглас