Во месец март на пазарот ќе се појави паметен часовник со Android Wear, кој за изненадување ќе ја носи ознаката Swarovski. Оваа ин...

Swarovski изработи паметен часовник за жени

Во месец март на пазарот ќе се појави паметен часовник со Android Wear оперативен систем, кој за изненадување ќе ја носи ознаката Swarovski. Оваа информација произлегува од пресконференцијата на Qualcomm, што се одржа за време на CES 2017, на која беше објавено дека уредот ќе користи Snapdragon процесор.

Претставувањето на часовникот, кој ќе биде изработен во два модели(машки и женски), ќе биде во март за време на шоуто BaselWorld, коешто е наменето за промовирање на накит и часовници. Во моментот нема други информации околу овој паметен часовник, но може да се претпостави дека ќе работи со Android Wear 2.0 оперативен систем, кој исто така оваа пролет го очекува своето надоградување.

Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB

Тагови: Swarovski, Android Wear 2.0, CES 2017, часовници  Samsung Galaxy S6 Edge Gold super socuvan so full pakuvanje i 6m Garancija Neverlock
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold super socuvan so full pakuvanje i 6m Garancija Neverlock
  17200 MKД
  Samsung Galaxy S7 32Gb Black Onyx Super socuvan, Neverlock Full pakuvanje
  Samsung Galaxy S7 32Gb Black Onyx Super socuvan, Neverlock Full pakuvanje
  20300 MKД
  Samsung Galaxy S6 32Gb Gold Platinium, Ekstra socuvan, 9m Garancija, Full pakuvanje, Neverlock
  Samsung Galaxy S6 32Gb Gold Platinium, Ekstra socuvan, 9m Garancija, Full pakuvanje, Neverlock
  14100 MKД
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold kako Nov so 5m Garancija full pack Neverlock
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold kako Nov so 5m Garancija full pack Neverlock
  17900 MKД
  Samsung Galaxy S7 Black Onyx Glanc socuvan so full pakuvanje i 10m Garancija Neverlock
  Samsung Galaxy S7 Black Onyx Glanc socuvan so full pakuvanje i 10m Garancija Neverlock
  20300 MKД
  Vrshime OTKUP na NOVI mobilni telefoni, isplata VEDNAS!
  Vrshime OTKUP na NOVI mobilni telefoni, isplata VEDNAS!
  30000 MKД
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold Platinium Glanc socuvan Neverlock Full pakuvanje
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold Platinium Glanc socuvan Neverlock Full pakuvanje
  17700 MKД
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold ekstra socuvan, 8m Garancija Full Pakuvanje Neverlock
  Samsung Galaxy S7 Edge Gold ekstra socuvan, 8m Garancija Full Pakuvanje Neverlock
  22100 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  Продавам НОВ (некористен) телефон Nokia 222!
  Продавам НОВ (некористен) телефон Nokia 222!
  2800 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  13500 MKД
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  22800 MKД
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  9800 MKД
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  21600 MKД
  KAKO novi i7 128gb i 256g never site boi MOBIFLES
  KAKO novi i7 128gb i 256g never site boi MOBIFLES
  35900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 08/02/2017
 • Прочитана 3593 пати
Нови рендери даваат поглед кон Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus Нови рендери даваат поглед кон Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus
Нови рендери даваат поглед кон Galaxy S8 и Galaxy ...
 • Објавена на 13/01/2017
 • Прочитана 472 пати
Samsung започна со лансирање на Android 7.0 за Galaxy S7 и Galaxy S7 edge Samsung започна со лансирање на Android 7.0 за Galaxy S7 и Galaxy S7 edge
Samsung започна со лансирање на Android 7.0 за Gal...
 • Објавена на 26/03/2017
 • Прочитана 4059 пати
Дали е можно мобилниот телефон од соништата на Xiaomi да изгледа вака? Дали е можно мобилниот телефон од соништата на Xiaomi да изгледа вака?
Дали е можно мобилниот телефон од соништата на Xia...
 • Објавена на 22/07/2016
 • Прочитана 465 пати
Ова е најдобриот таблет кој што може да го купите за 77 долари Ова е најдобриот таблет кој што може да го купите за 77 долари
Ова е најдобриот таблет кој што може да го купите ...
 • Објавена на 30/03/2017
 • Прочитана 1036 пати
Наредниот iPhone ќе биде наречен iPhone Edition, TouchID се сели на задната страна? Наредниот iPhone ќе биде наречен iPhone Edition, TouchID се сели на задната страна?
Наредниот iPhone ќе биде наречен iPhone Edition, T...
 • Објавена на 18/03/2017
 • Прочитана 8622 пати
Samsung Galaxy S8: Наводно доаѓа со сензор со голема брзина на камерата, снима 1000 фрејмови во секунда Samsung Galaxy S8: Наводно доаѓа со сензор со голема брзина на камерата, снима 1000 фрејмови во секунда
Samsung Galaxy S8: Наводно доаѓа со сензор со голе...
Види огласи
Внеси оглас