Во месец март на пазарот ќе се појави паметен часовник со Android Wear, кој за изненадување ќе ја носи ознаката Swarovski. Оваа ин...

Swarovski изработи паметен часовник за жени

Во месец март на пазарот ќе се појави паметен часовник со Android Wear оперативен систем, кој за изненадување ќе ја носи ознаката Swarovski. Оваа информација произлегува од пресконференцијата на Qualcomm, што се одржа за време на CES 2017, на која беше објавено дека уредот ќе користи Snapdragon процесор.

Претставувањето на часовникот, кој ќе биде изработен во два модели(машки и женски), ќе биде во март за време на шоуто BaselWorld, коешто е наменето за промовирање на накит и часовници. Во моментот нема други информации околу овој паметен часовник, но може да се претпостави дека ќе работи со Android Wear 2.0 оперативен систем, кој исто така оваа пролет го очекува своето надоградување.

Kingston претстави USB флеш со капацитет 2TB

Тагови: Swarovski, Android Wear 2.0, CES 2017, часовници  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Новости

                   • Објавена на 18/02/2017
                   • Прочитана 3909 пати
                   Се појавија информации за боите и цената на Samsung Galaxy S8 Се појавија информации за боите и цената на Samsung Galaxy S8
                   Се појавија информации за боите и цената на Samsun...
                   • Објавена на 22/09/2016
                   • Прочитана 311 пати
                   Пристига Samsung Galaxy C9 фаблет со екран од 6 инчи Пристига Samsung Galaxy C9 фаблет со екран од 6 инчи
                   Пристига Samsung Galaxy C9 фаблет со екран од 6 ин...
                   • Објавена на 06/02/2017
                   • Прочитана 1200 пати
                   Nougat го промени времетраењето на батеријата на Galaxy S7 edge телефонот Nougat го промени времетраењето на батеријата на Galaxy S7 edge телефонот
                   Nougat го промени времетраењето на батеријата на G...
                   • Објавена на 01/12/2016
                   • Прочитана 157 пати
                   Ќе има ли iPhone 8 3D камера? Ќе има ли iPhone 8 3D камера?
                   Ќе има ли iPhone 8 3D камера?...
                   • Објавена на 05/08/2016
                   • Прочитана 145 пати
                   HTC Nexus Sailfish доаѓа со 5 – инчен екран и Snapdragon 820 чипсет HTC Nexus Sailfish доаѓа со 5 – инчен екран и Snapdragon 820 чипсет
                   HTC Nexus Sailfish доаѓа со 5 – инчен екран и Snap...
                   • Објавена на 03/01/2017
                   • Прочитана 1558 пати
                   Galaxy Note 8 пристига со 4k дисплеј Galaxy Note 8 пристига со 4k дисплеј
                   Galaxy Note 8 пристига со 4k дисплеј...
                   Види огласи
                   Внеси оглас