Кон крајот на оваа недела, Samsung Electronics треба да ги објави финансиските резултати за последното тромесечие од изминатата го...

Samsung можеби ќе има подобри резултати од очекуваните

Кон крајот на оваа недела, Samsung Electronics треба да ги објави финансиските резултати за последното тромесечие од изминатата година, што предизвика голем интерес, бидејќи ќе се потврди до кој степен ќе се одрази врз компанијата, повлекувањето на Galaxy Note7 од пазарот. Корејската агенција Yonhap тврди дека Samsung ќе има подобри финансиски резултати од очекуваните, благодарение на огромните продажби на чипови.

Приходите за последното тромесечие може да достигнат бројка од 6,56 милијарди долари, што е сериозно зголемување во споредба со 4,29 милијарди од претходното тромесечие. Некои корејски аналитичари очекуваат приходите да стигнат и над 7 милијарди долари, бидејќи само од продажбата на чипови, Samsung има направено заработка од над 3 милијарди долари.

Тагови: Samsung, приходи  • НОВО!
  Skoro nov SAMSUNG S8+ crn G955f neverl MOBI FLES
  Skoro nov SAMSUNG S8+ crn G955f neverl MOBI FLES
  43900 MKД
  • НОВО!
  HUAWEI P8 DM STORE
  HUAWEI P8 DM STORE
  9900 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 7 RED 128G NOV DM STORE
  IPHONE 7 RED 128G NOV DM STORE
  45200 MKД
  • НОВО!
  DM STORE SAMSUNG J7 2016
  DM STORE SAMSUNG J7 2016
  12400 MKД
  • НОВО!
  SAMSUNG S6 EDGE+ DM STORE
  SAMSUNG S6 EDGE+ DM STORE
  21000 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 6 64G DM STORE
  IPHONE 6 64G DM STORE
  16100 MKД
  • НОВО!
  IPHONE 7 NOV ZA SITE MREZI DM STORE
  IPHONE 7 NOV ZA SITE MREZI DM STORE
  34100 MKД
  • НОВО!
  Samsung Galaxy J5 2016
  Samsung Galaxy J5 2016
  По договор
  • НОВО!
  KAKO Novi Samsung S6 edge+ 32g GOLD Mobi Fles
  KAKO Novi Samsung S6 edge+ 32g GOLD Mobi Fles
  21600 MKД
  • НОВО!
  NOVI Samsung A3 2017 i A5 2017 2 god gar MOBI FLES
  NOVI Samsung A3 2017 i A5 2017 2 god gar MOBI FLES
  16600 MKД
  • НОВО!
  NOVI Samsung S7 edge g935f 32g site boi MOBIFLES
  NOVI Samsung S7 edge g935f 32g site boi MOBIFLES
  30900 MKД
  • НОВО!
  Novi Samsung S8 64gb CRNI 2 godini garanc MOBIFLES
  Novi Samsung S8 64gb CRNI 2 godini garanc MOBIFLES
  43300 MKД
  • НОВО!
  Najnovo Samsung S8 plus crni neverlock MOBIFLES
  Najnovo Samsung S8 plus crni neverlock MOBIFLES
  49500 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  • НОВО!
  NOVI celofan iPhone 7 32g site boi EVROP MOBI FLES
  NOVI celofan iPhone 7 32g site boi EVROP MOBI FLES
  37100 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES celofan novi i7 128gb site boi EVROPSKI
  MOBIFLES celofan novi i7 128gb site boi EVROPSKI
  42000 MKД
  • НОВО!
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  • НОВО!
  MOBIFLES najnovo iPhone 7+ 128gb RED neverlock
  MOBIFLES najnovo iPhone 7+ 128gb RED neverlock
  56900 MKД

Слични Занимливости

 • Објавена на 18/04/2016
 • Прочитана 138 пати
Дали ќе преживеат? Samsung Galaxy S7 Edge и iPhone 6S Plus потопени во Coca-Cola и замрзнати. Дали ќе преживеат? Samsung Galaxy S7 Edge и iPhone 6S Plus потопени во Coca-Cola и замрзнати.
Дали ќе преживеат? Samsung Galaxy S7 Edge и iPhone...
 • Објавена на 04/05/2017
 • Прочитана 990 пати
Qualcomm сака да го забрани увозот на iPhone 8 во САД Qualcomm сака да го забрани увозот на iPhone 8 во САД
Qualcomm сака да го забрани увозот на iPhone 8 во ...
 • Објавена на 30/08/2016
 • Прочитана 1348 пати
И iPhone ќе има заоблен екран? И iPhone ќе има заоблен екран?
И iPhone ќе има заоблен екран?...
 • Објавена на 6/9/2016
 • Прочитана 234 пати
Дали iPhone 7 ќе биде водоотпорен? Дали iPhone 7 ќе биде водоотпорен?
Дали iPhone 7 ќе биде водоотпорен? ...
 • Објавена на 23/12/2016
 • Прочитана 352 пати
Во Јапонија постои тоалетна хартија за паметни телефони Во Јапонија постои тоалетна хартија за паметни телефони
Во Јапонија постои тоалетна хартија за паметни тел...
 • Објавена на 05/05/2017
 • Прочитана 657 пати
Разликата во цената на паметните телефони на Apple и Samsung достигнува рекордно ниво Разликата во цената на паметните телефони на Apple и Samsung достигнува рекордно ниво
Разликата во цената на паметните телефони на Apple...
Види огласи
Внеси оглас