За време на годината која штотуку заврши Google отстрани вкупно 914 милиони линкови кои воделе до разни пиратски содржини – а се н...

Рекордни бројки за пиратеријата во 2016 година

За време на годината која штотуку заврши Google отстрани вкупно 914 милиони линкови кои воделе до разни пиратски содржини – а се на барање на оние кои имаат авторски права. Тоа е рекорден број на бришење на пиратски линкови, но истиот не е многу големо изненадување, затоа што последните години забележан е константен пораст на кршење на авторските права.
Споменатите 914 милиони линкови се однесуваа на околу 352.000 интернет страници, а имало вкупно преку 1 милијарда барања за вакви исклучувања, што е двојно повеќе во споредба со 2015 година. 

Што се однесува до најпопуларните телевизиски содржини кои во минатата година најчесто се преземаат преку торенти, листата исто така не е премногу изненадувачка. На прво место повторно се најде неславниот рекордер, ТВ серијата Game of Thrones, а следи The Walking Dead и новиот хит Westworld.

Кои телефони се најлесни за расклопување и поправка

Тагови: пиратерија, бројки  • Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   Se Prodava IPad mini Wifi kako nov 16 gb
   9500 MKД
   • Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    Se Prodava IPhone 4s 16 gb odlicen. Hitno!!!
    4000 MKД
    • NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     NOV LENOVO VIBE C - 24 MESECI GARANCIJA
     4500 MKД
     • iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      iPhone 6 16Gb Gold Neverlock socuvan
      18400 MKД
      • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
       15990 MKД
       • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
        8500 MKД
        • iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         iPhone 6 Plus 64GB - Mobi Smart
         20300 MKД
         • Iphone 7 Replica
          Iphone 7 Replica
          6000 MKД
          • iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           iPhone 6s Plus 128GB - Mobi Smart
           34500 MKД
           • iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            iPhone 7 32GB NOVI SITE BOI - Mobi Smart
            40000 MKД
            • Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             Samsung Galaxy S7 NOVI - Mobi Smart
             28300 MKД
             • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - Mobi Smart
              26450 MKД
              • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
               25500 MKД
               • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
                21500 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 7500 MKД
                 • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                  По договор
                  • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                   1900 MKД
                   • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                    22100 MKД

                   Слични Занимливости

                   • Објавена на 6/18/2016
                   • Прочитана 281 пати
                   Би возеле ли Harley Davidson ама на струја? Би возеле ли Harley Davidson ама на струја?
                   Би возеле ли Harley Davidson ама на струја?...
                   • Објавена на 14/12/2016
                   • Прочитана 205 пати
                   Легендите од IT секторот вложуваат во “зелена” енергија Легендите од IT секторот вложуваат во “зелена” енергија
                   Легендите од IT секторот вложуваат во “зелена” ене...
                   • Објавена на 6/12/2016
                   • Прочитана 292 пати
                   Отсекогаш сакавте нешто да го прашате Zuckerberg? Еве ви шанса! Отсекогаш сакавте нешто да го прашате Zuckerberg? Еве ви шанса!
                   Отсекогаш сакавте нешто да го прашате Zuckerberg? ...
                   • Објавена на 22/11/2016
                   • Прочитана 274 пати
                   Има ли и Samsung Galaxy S7 проблематична батерија? Има ли и Samsung Galaxy S7 проблематична батерија?
                   Има ли и Samsung Galaxy S7 проблематична батерија?...
                   • Објавена на 27/07/2016
                   • Прочитана 420 пати
                   Погодете кој го собори рекордот во преземања од App Store Погодете кој го собори рекордот во преземања од App Store
                   Погодете кој го собори рекордот во преземања од Ap...
                   • Објавена на 6/25/2016
                   • Прочитана 246 пати
                   Zuckerberg со селотејп се бори против прислушкување! Zuckerberg со селотејп се бори против прислушкување!
                   Zuckerberg со селотејп се бори против прислушкувањ...
                   Види огласи
                   Внеси оглас