Јапонија има репутација на земја со висока свест за хигиена, па заради тоа воведе и тоалетна хартија за паметни телефони....

Во Јапонија постои тоалетна хартија за паметни телефони

Јапонија има репутација на земја со висока свест за хигиена, па заради тоа воведе и тоалетна хартија за паметни телефони.

Имено, во тоалетите на меѓународниот аеродром Narita, покрај обичните ролни со тоалетна хартија стојат и помали наменети за бришење на паметните телефони кои ги дезинфицираат истите.

Јапонците оваа идеја ја добиле како последица од истражувањето кое покажало дека на екраните на паметните телефони има повеќе бактерии отколку на WC шољата.

На секое делче од тоалетната хартија е напишана порака со желби за “добредојде” на посетителите на аеродромот.

Кои телефони се најлесни за расклопување и поправка

Тагови: Јапонија, тоалетнахартија, паметнителефони  Nov! Neotpakuvan vo celofan Huawei P20 Midnight Blue ( plava boja ) 128Gb so 24m Garancija Neverlock
  Nov! Neotpakuvan vo celofan Huawei P20 Midnight Blue ( plava boja ) 128Gb so 24m Garancija Neverlock
  31990 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung S7 Edge Black so 12m Garancija Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung S7 Edge Black so 12m Garancija Neverlock
  23300 MKД
  Nov! Neupotrebuvan Samsung Galaxy S8 black 64Gb so 24m Garancija
  Nov! Neupotrebuvan Samsung Galaxy S8 black 64Gb so 24m Garancija
  29500 MKД
  Sony PlayStation 3 Slim Edition 160 Gb verzija od Swiss
  Sony PlayStation 3 Slim Edition 160 Gb verzija od Swiss
  7500 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung S7 Edge Black so 24m Garancija Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung S7 Edge Black so 24m Garancija Neverlock
  23990 MKД
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  690 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  990 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  990 MKД
  Bukvalno kako NOV! Samsung Galaxy Note 8 64Gb 6Gb ram full pack Neverlock
  Bukvalno kako NOV! Samsung Galaxy Note 8 64Gb 6Gb ram full pack Neverlock
  33490 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Nov! Samsung Fast Wireless charger , bezzicen polnac
  Nov! Samsung Fast Wireless charger , bezzicen polnac
  799 MKД
  Kako Nov! Huawei Mate 9 , 5.9 inci, 4Gb ram, 64Gb Leica optika neverlock
  Kako Nov! Huawei Mate 9 , 5.9 inci, 4Gb ram, 64Gb Leica optika neverlock
  17200 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  23990 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Apple iPhone 7 Matte black 32Gb ekstra socuvan Neverlock
  Apple iPhone 7 Matte black 32Gb ekstra socuvan Neverlock
  21500 MKД

Слични Занимливости

 • Објавена на 01/09/2016
 • Прочитана 418 пати
Samsung привремено ја прекина испораката на Galaxy Note 7 поради дополнителни тестирања Samsung привремено ја прекина испораката на Galaxy Note 7 поради дополнителни тестирања
Samsung привремено ја прекина испораката на Galaxy...
 • Објавена на 6/22/2016
 • Прочитана 479 пати
Што е Bitcoin и зошто само во оваа година му е зголемена вредноста за цели 200%! Што е Bitcoin и зошто само во оваа година му е зголемена вредноста за цели 200%!
Што е Bitcoin и зошто само во оваа година му е зго...
 • Објавена на 20/05/2017
 • Прочитана 531 пати
Жена, наводно, била изгорена од Beats слушалки, Apple ги обвинува несоодветните батерии Жена, наводно, била изгорена од Beats слушалки, Apple ги обвинува несоодветните батерии
Жена, наводно, била изгорена од Beats слушалки, Ap...
 • Објавена на 5/22/2016
 • Прочитана 259 пати
Што најмногу се “гугла” во различните делови од светот Што најмногу се “гугла” во различните делови од светот
Што најмногу се “гугла” во различните делови од св...
 • Објавена на 28/01/2017
 • Прочитана 129 пати
Продажбата на Microsoft Lumia телефони намалена за 81% во последниот квартал Продажбата на Microsoft Lumia телефони намалена за 81% во последниот квартал
Продажбата на Microsoft Lumia телефони намалена за...
 • Објавена на 31/01/2017
 • Прочитана 285 пати
Google им исплати 3 милиони долари на хакери Google им исплати 3 милиони долари на хакери
Google им исплати 3 милиони долари на хакери...
Види огласи
Внеси оглас