HTC денес во Тајван одржа презентација на која се официјализира меѓународната верзија на телефон HTC Bolt (достапен во САД). На ме...

HTC 10 evo: официјално ( Видео )

HTC денес во Тајван одржа презентација на која се официјализира меѓународната верзија на телефон HTC Bolt (достапен во САД). На меѓународната сцена овој телефон го носи името HTC 10 evo. Освен името, ништо не се промени што се однесува до самиот уред.

Корисниците ќе добијат едноделно метално куќиште (153,6 x 77,3 x 8,1 mm, 174 грама) и 5.5-инчен QHD, Super LCD 3 дисплеј со Gorilla Glass 5 заштита. Телефонот го поседува малку постариот, но сепак доста моќен Snapdragon 810 процесор, а тука е и 3GB RAM меморијата. Опциите за складирање податоци вклучуваат 32GB и 64GB со microSD слот за проширување до 2TB.

Кога станува збор за камерите, HTC 10 evo има 16MP камера на задната страна (f / 2.0 бленда, OIS, PDAF) и 8MP предна камера. Другите карактеристики вклучуваат LTE со VoLTE поддршка, слот за SIM, dual-band Wi-Fi и Bluetooth 4.1, NFC, GPS и USB тип C. Телефонот со енергија го напојува 3200mAh батерија и технологија за брзо полнење 2.0.

HTC EVO 10 официјално ќе биде пуштен во продажба на 28 ноември и во моментов е достапен само во Тајван по цена од околу 565 долари за моделот од 32GB и околу 625 долари за моделот од 64GB.

Има ли и Samsung Galaxy S7 проблематична батерија?

Тагови: HTC10evo  • НОВО!
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold glanc socuvan so Full pakuvanje Neverlock
  Samsung Galaxy S6 Edge Gold glanc socuvan so Full pakuvanje Neverlock
  15300 MKД
  Huawei Honor 7 Lite Dual Sim ( P9 Lite) socuvan neverlock
  Huawei Honor 7 Lite Dual Sim ( P9 Lite) socuvan neverlock
  6590 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung Note 8 Gold 64Gb, 6Gb ram so 24m Garancija Full pack
  Nov! Nekoristen Samsung Note 8 Gold 64Gb, 6Gb ram so 24m Garancija Full pack
  46200 MKД
  IPhone 7 32Gb Rose Gold Glanc socuvan Neverlock
  IPhone 7 32Gb Rose Gold Glanc socuvan Neverlock
  27500 MKД
  NOV! Neupotrebuvan Huawei P9 Lite White so 24m Garancija Neverlock Full Pack
  NOV! Neupotrebuvan Huawei P9 Lite White so 24m Garancija Neverlock Full Pack
  10500 MKД
  Продавам телефон Nokia 222!
  Продавам телефон Nokia 222!
  2500 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  13500 MKД
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  22800 MKД
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  9800 MKД
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  KAKO NOVI S6 edge plus GOLD i note 5 MOBIFLES
  21600 MKД
  KAKO novi i7 128gb i 256g never site boi MOBIFLES
  KAKO novi i7 128gb i 256g never site boi MOBIFLES
  35900 MKД
  Koristeni Samsung S7 32g g930g site boi MOBIFLES
  Koristeni Samsung S7 32g g930g site boi MOBIFLES
  19100 MKД
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  KAKO Nov Huawei P9 lite BEL 20 mes garanc MOBIFLES
  9800 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 31/08/2016
 • Прочитана 5767 пати
Samsung Galaxy S8 пристига со двојна камера? Samsung Galaxy S8 пристига со двојна камера?
Samsung Galaxy S8 пристига со двојна камера?...
 • Објавена на 05/02/2017
 • Прочитана 279 пати
YouTube за Android и iOS доби нова функција за премотување на видеата со двојно кликање YouTube за Android и iOS доби нова функција за премотување на видеата со двојно кликање
YouTube за Android и iOS доби нова функција за пре...
 • Објавена на 16/03/2017
 • Прочитана 416 пати
Новата апликација е „ноќна мора“ за приватноста на корисниците на Facebook Новата апликација е „ноќна мора“ за приватноста на корисниците на Facebook
Новата апликација е „ноќна мора“ за приватноста на...
 • Објавена на 14/01/2017
 • Прочитана 610 пати
Xiaomi и Huawei во топ 50 најиновативни компании за 2016 Xiaomi и Huawei во топ 50 најиновативни компании за 2016
Xiaomi и Huawei во топ 50 најиновативни компании з...
 • Објавена на 19/05/2017
 • Прочитана 461 пати
„Зошто би го исфрлиле 3,5- милиметарскиот џек за слушалки“, прашува претседателот на Honor „Зошто би го исфрлиле 3,5- милиметарскиот џек за слушалки“, прашува претседателот на Honor
„Зошто би го исфрлиле 3,5- милиметарскиот џек за с...
 • Објавена на 07/06/2017
 • Прочитана 458 пати
Рендери го откриваат изгледот на Galaxy Note 8. Читачот на отисок сепак под екранот? Рендери го откриваат изгледот на Galaxy Note 8. Читачот на отисок сепак под екранот?
Рендери го откриваат изгледот на Galaxy Note 8. Чи...
Види огласи
Внеси оглас