Иако iPhone 7 го смени физичкото Home копче со сензор, тој исто така може да се расипe...

Што ќе се случи ако новото Home копче на iPhone 7 не функционира

Ова може да го направи телефонот речиси неупотреблив, па ќе мора да го носите на сервис. Но Apple овој пат има решение.

Компанијата има вграден систем кој препознава кога сензорот за Home копчето има проблем. Кога проблемот ќе се појави системот покажува порака за корисникот, со што го информира дека на таа опција му треба сервис. Но, додека го стори тоа, корисникот добива виртуелно Home копче во долниот дел на екранот.

Опцијата е дел од iOS 10, кој е направена така што дава алтернативни решенија за голем сет на потенцијални проблеми со телефонот. Се разбира, ова се времени опции и нема да ве спасат од одење во сервис.

Како да го исклучите автоматското стартување на видеата на Facebook

Тагови: копче, iPhone7, сервис  • NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   NOV! Neupotrebuvan F60 4G, Quad core Neverlock so 12m Garancija
   3590 MKД
   • Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    Nokia Lumia 1020 White, 41 Mp Carl Zeiss Optika, 2Gb ram, 32Gb, super socuvan , Neverlock
    8900 MKД
    • Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     Samsung Galaxy Note 3 Neo N7505, 5.5 Inci, 2Gb ram, 4G, Hexa core Neverlock
     8500 MKД
     • Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      Lg L Bello kako NOV, 5 inci, 1.3Ghz Quad Core, 1Gb ram, Neverlock
      4900 MKД
      • Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       Samsung Galaxy S7 Edge KORISTENI,ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
       25500 MKД
       • iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        iPhone 7 32GB TOP SOCUVANI - Mobi Smart
        35100 MKД
        • NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         NOV! Akai Dual Sim Phone, Fm Radio, Torch Light 7 dena baterija
         1200 MKД
         • iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          iPhone 6 16Gb Silver Neverlock Socuvan
          18000 MKД
          • Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx kako NOV so 11m Garancija Neverlock
           28270 MKД
           • Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            Kako NOV! iPhone SE 16Gb Space Grey Neverlock so 8M Garancija
            18990 MKД
            • Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             Samsung Galaxy S6 Blue 32Gb glanc socuvan neverlock
             15990 MKД
             • MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              MOBI SMART - iPhone SE 16GB NOVI
              22800 MKД
              • Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               Samsung Galaxy S6 Edge TOP SOCUVANI - MOBI SMART
               21500 MKД
               • Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                Mobi Smart - Samsung Galaxy Note 4 TOP SOCUVAN
                16600 MKД
                • Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy J5 2015 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                 8000 MKД
                 • MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  MOBI SMART - iPhone 7 Plus 32GB SITE BOI
                  50450 MKД
                  • Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   Otkup na novi i koristeni mobilni telefoni
                   По договор
                   • LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    LG G3 16GB 2GB RAM ODLICNA SOSTOJBA - MOBI SMART
                    9840 MKД

                   Слични Совети

                   • Објавена на 22/08/2016
                   • Прочитана 449 пати
                   Знаете ли за што се може да ви користи апликацијата Google photos (ВИДЕО) Знаете ли за што се може да ви користи апликацијата Google photos (ВИДЕО)
                   Знаете ли за што се може да ви користи апликацијат...
                   • Објавена на 6/21/2016
                   • Прочитана 340 пати
                   Заиграјте фудбал на Facebook Messenger Заиграјте фудбал на Facebook Messenger
                   Заиграјте фудбал на Facebook Messenger...
                   • Објавена на 21/10/2016
                   • Прочитана 37148 пати
                   Како да стигнете до скриеното мени на вашиот Galaxy телефон ? Како да стигнете до скриеното мени на вашиот Galaxy телефон ?
                   Како да стигнете до скриеното мени на вашиот Galax...
                   • Објавена на 05/07/2016
                   • Прочитана 334 пати
                   5 работи кои никогаш не треба да ги објавувате на социјалните мрежи 5 работи кои никогаш не треба да ги објавувате на социјалните мрежи
                   5 работи кои никогаш не треба да ги објавувате на ...
                   • Објавена на 02/12/2016
                   • Прочитана 173 пати
                   Проверете дали вашата Google сметка е хакирана Проверете дали вашата Google сметка е хакирана
                   Проверете дали вашата Google сметка е хакирана...
                   • Објавена на 20/07/2016
                   • Прочитана 1532 пати
                   Цело време погрешно ја полните батеријата? Еве 4 многу важни совети. Цело време погрешно ја полните батеријата? Еве 4 многу важни совети.
                   Цело време погрешно ја полните батеријата? Еве 4 м...
                   Види огласи
                   Внеси оглас