Ванг Сицонг, син на најбогатиот Кинез, купил за своето куче осум примероци од најновиот смартфон на Apple. ...

Кинез купи осум iPhone 7 телефони за неговото куче

Ванг Сицонг, син на најбогатиот Кинез, купил за своето куче осум примероци од најновиот смартфон на Apple. 

Овој најнов уред од Apple во кина се продава од неодамна по цена од 6.988 јуани, односно 1.050 американски долари. Сицонг на друштвените мрежи објавил фотографија од својот љубимец со осум примероци на овој смартфон.

Момчето минатата година ја изнервира кинеската јавност кога објави фотографија на која неговиот љубимец носи два нови паметни часовници од Apple, од посебна едиција кои чинат околу 37.000 долари. Кинеската јавност често реагира и го критикува за расипничкиот живот и фотографиите на кои прикажува палење на пари, скапоцени уреди и луксузни автомобили.

Тагови: Кинез, iPhone 7, Куче  • НОВО!
  Nov! Nekoristen Huawei P20 Lite Blue so 24m Garancija Neverlock
  Nov! Nekoristen Huawei P20 Lite Blue so 24m Garancija Neverlock
  17990 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Nov! Samsung Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Samsung Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  990 MKД
  Nov! Samsung Fast Wireless charger , bezzicen polnac
  Nov! Samsung Fast Wireless charger , bezzicen polnac
  799 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung S7 Edge Black so 24m Garancija Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung S7 Edge Black so 24m Garancija Neverlock
  23990 MKД
  Kako Nov! Huawei Mate 9 , 5.9 inci, 4Gb ram, 64Gb Leica optika neverlock
  Kako Nov! Huawei Mate 9 , 5.9 inci, 4Gb ram, 64Gb Leica optika neverlock
  17200 MKД
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  Nov! Nekoristen Samsung A8 2018 Gold, 5.6 inci, 32Gb, 4Gb ram so 24m Garancija Full pack Neverlock
  23990 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Продавам телефон Nokia 222!
  Продавам телефон Nokia 222!
  1800 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  NAJEVTINO Samsung NOTE 4 n910c site boi MOBIFLES
  13500 MKД
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  Kako novi iPhone 6s 64g site boi neverloc Mobifles
  22800 MKД

Слични Занимливости

 • Објавена на 29/08/2016
 • Прочитана 4621 пати
Samsung Galaxy Note 7: замрзнат и фрлен од 30 метра висина. Дали ќе преживее? (Видео) Samsung Galaxy Note 7: замрзнат и фрлен од 30 метра висина. Дали ќе преживее? (Видео)
Samsung Galaxy Note 7: замрзнат и фрлен од 30 метр...
 • Објавена на 08/05/2017
 • Прочитана 1129 пати
Fidget Spinner против Infinity дисплејот на Samsung Galaxy S8 (видео) Fidget Spinner против Infinity дисплејот на Samsung Galaxy S8 (видео)
Fidget Spinner против Infinity дисплејот на Samsun...
 • Објавена на 10/12/2016
 • Прочитана 28534 пати
Ова се 10-те најгледани видеа на YouTube за 2016 година Ова се 10-те најгледани видеа на YouTube за 2016 година
Ова се 10-те најгледани видеа на YouTube за 2016 г...
 • Објавена на 23/03/2017
 • Прочитана 1244 пати
iPhone 6s беше најпродаван паметен телефон во 2016 година iPhone 6s беше најпродаван паметен телефон во 2016 година
iPhone 6s беше најпродаван паметен телефон во 2016...
 • Објавена на 08/12/2016
 • Прочитана 164 пати
Зошто најпознатиот YouTube-ер одлучил да го избрише неговиот канал? Зошто најпознатиот YouTube-ер одлучил да го избрише неговиот канал?
Зошто најпознатиот YouTube-ер одлучил да го избриш...
 • Објавена на 01/09/2016
 • Прочитана 405 пати
Samsung привремено ја прекина испораката на Galaxy Note 7 поради дополнителни тестирања Samsung привремено ја прекина испораката на Galaxy Note 7 поради дополнителни тестирања
Samsung привремено ја прекина испораката на Galaxy...
Види огласи
Внеси оглас