Ванг Сицонг, син на најбогатиот Кинез, купил за своето куче осум примероци од најновиот смартфон на Apple. ...

Кинез купи осум iPhone 7 телефони за неговото куче

Ванг Сицонг, син на најбогатиот Кинез, купил за своето куче осум примероци од најновиот смартфон на Apple. 

Овој најнов уред од Apple во кина се продава од неодамна по цена од 6.988 јуани, односно 1.050 американски долари. Сицонг на друштвените мрежи објавил фотографија од својот љубимец со осум примероци на овој смартфон.

Момчето минатата година ја изнервира кинеската јавност кога објави фотографија на која неговиот љубимец носи два нови паметни часовници од Apple, од посебна едиција кои чинат околу 37.000 долари. Кинеската јавност често реагира и го критикува за расипничкиот живот и фотографиите на кои прикажува палење на пари, скапоцени уреди и луксузни автомобили.

Тагови: Кинез, iPhone 7, Куче  Kako Nov! OnePlus 5 Black, 64Gb, 6Gb ram so full pakuvanje
  Kako Nov! OnePlus 5 Black, 64Gb, 6Gb ram so full pakuvanje
  20900 MKД
  Kako Nov! Samsung Galaxy S9 Black 64Gb so full pakuvanje, Garancija
  Kako Nov! Samsung Galaxy S9 Black 64Gb so full pakuvanje, Garancija
  26990 MKД
  Kako Nov! Samsung J3 2017 Black Dus so full pakuvanje i Garancija
  Kako Nov! Samsung J3 2017 Black Dus so full pakuvanje i Garancija
  6990 MKД
  Kako Nov Lenovo Tab 7 Essential Tablet 7 inci IPS, 16Gb Quad core, GPS, 7.0 Android
  Kako Nov Lenovo Tab 7 Essential Tablet 7 inci IPS, 16Gb Quad core, GPS, 7.0 Android
  3990 MKД
  Nov Neupotrebuvan Samsung S7 Edge Gold Platinum so 12m Garancija
  Nov Neupotrebuvan Samsung S7 Edge Gold Platinum so 12m Garancija
  21500 MKД
  Kako Nov Huawei Google Nexus 6P 32Gb full pack Neverlock
  Kako Nov Huawei Google Nexus 6P 32Gb full pack Neverlock
  12990 MKД
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  690 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  990 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  990 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД

Слични Занимливости

 • Објавена на 05/09/2016
 • Прочитана 447 пати
Note 7 има опасна батерија па Samsung ќе повлекува огромен број уреди Note 7 има опасна батерија па Samsung ќе повлекува огромен број уреди
Note 7 има опасна батерија па Samsung ќе повлекува...
 • Објавена на 18/07/2016
 • Прочитана 1022 пати
(лудо видео) “унапредeте” го вашиот iPhone 6s во iPhone 7 (лудо видео) “унапредeте” го вашиот iPhone 6s во iPhone 7
(лудо видео) “унапредeте” го вашиот iPhone 6s во i...
 • Објавена на 13/09/2016
 • Прочитана 2153 пати
Еве како снима камерата на iPhone 7 Plus Еве како снима камерата на iPhone 7 Plus
Еве како снима камерата на iPhone 7 Plus...
 • Објавена на 05/09/2016
 • Прочитана 539 пати
HTC 10 прогласен за нај-напреден паметен телефон HTC 10 прогласен за нај-напреден паметен телефон
HTC 10 прогласен за нај-напреден паметен телефон...
 • Објавена на 26/12/2016
 • Прочитана 553 пати
Што ќе се случи кога алигатор ќе гризне iPhone 7 ? ( Видео ) Што ќе се случи кога алигатор ќе гризне iPhone 7 ? ( Видео )
Што ќе се случи кога алигатор ќе гризне iPhone 7 ?...
 • Објавена на 04/09/2016
 • Прочитана 441 пати
Apple започнува со бришење апликации на App Store Apple започнува со бришење апликации на App Store
Apple започнува со бришење апликации на App Store...
Види огласи
Внеси оглас