Следната недела, поточно следниот вторник, Xiaomi официјално ќе го претстави Mi 5S. Овојмодел се очекува да донесе нов SoCи поголе...

НА 27 септември пристига Xiaomi Mi 5S

Следната недела, поточно следниот вторник, Xiaomi официјално ќе го претстави Mi 5S. Овојмодел се очекува да донесе нов SoCи поголем RAM.

На интернет веќе кружат информации за Xiaomi Mi 5S. Според познатите детали новиот модел во однос на претходниците би требало да има нов SoC како и поголема количина на работна меморија, споредено со конкурентот OnePlus 3.

Неодамнешните AnTuTu тестови откриваат дека новиот Mi 5S ќе има Snapdragon 821 кој ќе работи на 2,4 GHz, а исто така се вели дека ќе има дури 6GB RAM и 256GB внатрешна меморија. Доколку во последен момент нешто не се промени новиот модел на пазарот ќе излезе со старата верзија на Android – Marshmallow 6.0.1.

Што се однесува до официјалното претставување Xiaomi го дефинира датумот и за истиот ги извести новинарите. Иако на поканата нигде не се споменува Mi 5S, дека се работи за тој модел сугерира големото S.

Куќиште за iPhone 7 кое го “враќа” приклучокот за слушалки

Тагови: Xiaomi, Mi5S, телефон  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  890 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  790 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  Galaxy S7 Edge (Silver Titanium) G935U
  21000 MKД
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  Se prodava nov Xiaomi Mi A1
  12000 MKД
  Samsung J3(2017)
  Samsung J3(2017)
  8000 MKД
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/16GB DualSIM Snapdragon 625
  11000 MKД
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  Prodavam iPhone 5 BEL NEVERLOCK
  6000 MKД
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  NAJNOVO iPad AIR PRO 9.7 inci 32gb grey WIFI
  27800 MKД
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  KAKO NOVI iPhone 6 i6s i6+ i7 i7+ never MOBI FLES
  По договор
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  MOBIFLES kako novi iPhone 7 32gb 128g i 256g never
  30900 MKД

Слични Новости

 • Објавена на 16/01/2017
 • Прочитана 694 пати
Motorola го потврди своето претставување, кое ќе се одржи ден пред почетокот на MWC 2017 Motorola го потврди своето претставување, кое ќе се одржи ден пред почетокот на MWC 2017
Motorola го потврди своето претставување, кое ќе с...
 • Објавена на 21/07/2017
 • Прочитана 876 пати
Google воведува News Feed по теркот на Facebook Google воведува News Feed по теркот на Facebook
Google воведува News Feed по теркот на Facebook...
 • Објавена на 28/02/2017
 • Прочитана 939 пати
Xiaomi претстави два нови смартфони Redmi 4X и 5c Mi Xiaomi претстави два нови смартфони Redmi 4X и 5c Mi
Xiaomi претстави два нови смартфони Redmi 4X и 5c ...
 • Објавена на 13/04/2017
 • Прочитана 742 пати
LG G6 ќе добие функција за 3D скенирање на лице LG G6 ќе добие функција за 3D скенирање на лице
LG G6 ќе добие функција за 3D скенирање на лице...
 • Објавена на 08/03/2017
 • Прочитана 17684 пати
Samsung Galaxy S8 и S8+: откриена цената и нова виолетова изведба Samsung Galaxy S8 и S8+: откриена цената и нова виолетова изведба
Samsung Galaxy S8 и S8+: откриена цената и нова ви...
 • Објавена на 24/02/2017
 • Прочитана 950 пати
Android Messages е новото име на Google Messenger Android Messages е новото име на Google Messenger
Android Messages е новото име на Google Messenger...
Види огласи
Внеси оглас