Треба да се земе предвид дека преостанува помалку од еден месец за бесплатно надоградување на сите постари, но легализирани, Windo...

Надоградете го бесплатно својот Windows 7/8/8.1 OS до Windows 10

Треба да се земе предвид дека преостанува помалку од еден месец за бесплатно надоградување на сите постари, но легализирани, Windows оперативни системи. Ве потсетуваме дека крајниот рок за бесплатно надоградување истекува на 29 јули, па можеби е право време да го направите тоа. Веројатно сте заприметиле дека во последните година, Microsoft постојано ве потсетува на Windows 10, преку иконата и pop-up прозорецот, кои се наоѓаат во долниот десен агол на екранот. Нема да зборуваме за тоа зошто да ја направите оваа надоградба или не, поради тоа што сигурно до сега на различни сајтови сте прочитале надолго и нашироко околу ова апдејтирање. Ова надоградување се однесува за постарите компјутери кои имаат Windows 7, Windows 8 или Windows 8.1, бидејќи сите нови компијутери доаѓаат со веќе инсталиран Windows 10 оперативен систем. Повторно ве потсетуваме дека оваа надоградба е бесплатна, а на овој линк( https://support.microsoft.com/en-us/help/12435/windows-10-upgrade-faq) ќе најдете дополнителни информации околу начинот на инсталирање и FAQ(ЧПП или често поставени прашања).

Изборот го оставаме на вас, а деновите си одминуваат... 

Тагови: nадоградба, бесплатно, WindowsOS, Windows10  Nov! Neotpakuvan Nokia 6.1 Black , 32Gb 3Gb ram so 24m Garancija Neverlock
  Nov! Neotpakuvan Nokia 6.1 Black , 32Gb 3Gb ram so 24m Garancija Neverlock
  8990 MKД
  Najnoviot Huawei Mate 20 Pro Black so 24m Garancija Telekom
  Najnoviot Huawei Mate 20 Pro Black so 24m Garancija Telekom
  50990 MKД
  Kako Nov! Samsung S7 Edge Gold 32Gb so 4m Garancija Telekom Full pakuvanje
  Kako Nov! Samsung S7 Edge Gold 32Gb so 4m Garancija Telekom Full pakuvanje
  14150 MKД
  Nov! Neotpakuvan Samsung Note 9 Ocean Blue 128Gb so 24m Garancija Neverlock
  Nov! Neotpakuvan Samsung Note 9 Ocean Blue 128Gb so 24m Garancija Neverlock
  44900 MKД
  Nov! Neotpakuvan Huawei P20 Pro Twilight so 24m Garancija
  Nov! Neotpakuvan Huawei P20 Pro Twilight so 24m Garancija
  36900 MKД
  Kako Nov! OnePlus 5 Black, 64Gb, 6Gb ram so full pakuvanje
  Kako Nov! OnePlus 5 Black, 64Gb, 6Gb ram so full pakuvanje
  20900 MKД
  Kako Nov Lenovo Tab 7 Essential Tablet 7 inci IPS, 16Gb Quad core, GPS, 7.0 Android
  Kako Nov Lenovo Tab 7 Essential Tablet 7 inci IPS, 16Gb Quad core, GPS, 7.0 Android
  3990 MKД
  Kako Nov Huawei Google Nexus 6P 32Gb full pack Neverlock
  Kako Nov Huawei Google Nexus 6P 32Gb full pack Neverlock
  12990 MKД
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  Novi Original Samsung USB type C ( tip C) kabli Fast
  590 MKД
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  Novi Original Samsung AKG slusalki od Samsung S8 plus
  990 MKД
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  Nov! Original Samsung Fast Charge polnac za S8 S9 Note 8 i drugi
  990 MKД
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  Nov! 100% Original USB lightning kabel za apple iPhone
  1200 MKД
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  Novi Samsung Fast Charge USB kabli
  400 MKД
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  Novi Original Samsung Fast Charge polnaci
  690 MKД
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  Nov! Leather Wireless Fast charger stand, bezzicen polnac
  1990 MKД
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  Samsung Galaxy S7 edge, Black Onyx, 4GB ram, 32GB internal memory, neverlock
  18600 MKД
  Kako nov Iphone 6 Itno
  Kako nov Iphone 6 Itno
  12000 MKД
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  SAMSUNG A3 2016 GOLD
  7100 MKД

Слични Совети

 • Објавена на 26/12/2016
 • Прочитана 20014 пати
Како да ја смените бојата на LED нотификациите на телефоните со Android ? Како да ја смените бојата на LED нотификациите на телефоните со Android ?
Како да ја смените бојата на LED нотификациите на ...
 • Објавена на 17/04/2017
 • Прочитана 927 пати
Овие се најдобрите начини за чистење на меморијата на телефонот Овие се најдобрите начини за чистење на меморијата на телефонот
Овие се најдобрите начини за чистење на меморијата...
 • Објавена на 20/06/2017
 • Прочитана 359 пати
Најновата надградба за Windows нè штити од дури 96 различни закани Најновата надградба за Windows нè штити од дури 96 различни закани
Најновата надградба за Windows нè штити од ду...
 • Објавена на 17/07/2016
 • Прочитана 799 пати
Проверете сами дали интернетот ви е брз колку што ви тврди провајдерот Проверете сами дали интернетот ви е брз колку што ви тврди провајдерот
Проверете сами дали интернетот ви е брз колку што ...
 • Објавена на 6/7/2016
 • Прочитана 1271 пати
Зошто не треба да го оставата вашиот Wi Fi вклучен за време на ноќта? Зошто не треба да го оставата вашиот Wi Fi вклучен за време на ноќта?
Зошто не треба да го оставата вашиот Wi Fi вклучен...
 • Објавена на 6/21/2016
 • Прочитана 535 пати
Заиграјте фудбал на Facebook Messenger Заиграјте фудбал на Facebook Messenger
Заиграјте фудбал на Facebook Messenger...
Види огласи
Внеси оглас