Новости

Samsung Galaxy S8 можеби ќе биде претставен на 15 април Samsung Galaxy S8 можеби ќе биде претставен на 15 април
Samsung Galaxy S8 можеби ќе биде претставен на 15 април

Во почетокот на наредната недела се очекува Samsung да ги открие официјалните резултати од истражувањето за причините за...

 • Објавена на 17/01/2017
 • Прочитана 3 пати
Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни процесори Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни процесори
Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни процесори

Пред година дена кога се појави Xiaomi Mi 5, беше еден од најдобрите и најмоќните телефони на пазарот. За да се надоврзе...

 • Објавена на 17/01/2017
 • Прочитана 6 пати
Nougat за Xperia Z5 и Z3+ пристигнува наскоро Nougat за Xperia Z5 и Z3+ пристигнува наскоро
Nougat за Xperia Z5 и Z3+ пристигнува наскоро

Ако сте сопственик на некој од моделите од серијата Sony Xperia Z5, Xperia Z3+ или пак Z4 Tablet, ќе ве развесели веста ...

 • Објавена на 16/01/2017
 • Прочитана 170 пати
Архива на Новости

Рецензии

One Plus 3: класичната формула од квалитетни спецификации и новостекната зрелост ( рецензија ) One Plus 3: класичната формула од квалитетни спецификации и новостекната зрелост ( рецензија )
One Plus 3: класичната формула од квалитетни спецификации и новостекната зрелост ( рецензија )

Квалитетно дело е тешко да се повтори, особено кога тоа го имате веќе направено два пати и се стремите кон злато, со ста...

 • Објавена на 16/07/2016
 • Прочитана 295 пати
Huawei P9 Lite ( Рецензија ) Huawei P9 Lite ( Рецензија )
Huawei P9 Lite ( Рецензија )

По традицијата на Huawei, флегменот од серијата P е проследен од својата Lite верзија. Тоа се повтори и оваа година, иак...

 • Објавена на 6/27/2016
 • Прочитана 599 пати
LG G5 - најдобриот модуларен паметен телефон (рецензија) LG G5 - најдобриот модуларен паметен телефон (рецензија)
LG G5 - најдобриот модуларен паметен телефон (рецензија)

Минатата година LG реши да експериментира со материјалите за изработка на своите смартфони, а како резултат на тоа добив...

 • Објавена на 6/18/2016
 • Прочитана 509 пати
Архива на Рецензии

Занимливости

Идните паметни часовници ќе ни кажуваат кога се разболуваме Идните паметни часовници ќе ни кажуваат кога се разболуваме
Идните паметни часовници ќе ни кажуваат кога се разболуваме

Паметните часовниците се интересни уреди кои ни овозможуваат да ги следиме нотификациите од нашиот смартфон, без да губи...

 • Објавена на 15/01/2017
 • Прочитана 166 пати
На Messenger и WhatsApp се шири нов спам На Messenger и WhatsApp се шири нов спам
На Messenger и WhatsApp се шири нов спам

Корисниците на Messenger и WhatsApp повторно жртви на несакани спам пораки. На корисниците им пристига порака во инбо...

 • Објавена на 12/01/2017
 • Прочитана 140 пати
Апликацијата WhatsApp доставила 63 милијарди пораки само на Нова Година Апликацијата WhatsApp доставила 63 милијарди пораки само на Нова Година
Апликацијата WhatsApp доставила 63 милијарди пораки само на Нова Година

Апликацијата WhatsApp која е во сопственост на Facebook, новата година ја започна сосема успешно. Компанијата се пофали ...

 • Објавена на 09/01/2017
 • Прочитана 127 пати
Архива на Занимливости

Совети

Лесен трик со кој ќе си ги вратите парите, ако сте купиле погрешна апликација oд Google Play Лесен трик со кој ќе си ги вратите парите, ако сте купиле погрешна апликација oд Google Play
Лесен трик со кој ќе си ги вратите парите, ако сте купиле погрешна апликација oд Google Play

Повеќето од нас се нашле во ситуација по грешка да си купат нешто онлајн, а потоа да треба да го вратат и да си ги побар...

 • Објавена на 06/01/2017
 • Прочитана 746 пати
Најпопуларната апликација прислушкува и кога не ја користите Најпопуларната апликација прислушкува и кога не ја користите
Најпопуларната апликација прислушкува и кога не ја користите

Корисниците на Facebook Messenger би требало да знаат дека оваа апликација може да прислушува, дури и кога не ја користи...

 • Објавена на 01/01/2017
 • Прочитана 867 пати
Како најлесно да ги исклучите рекламите кога играте игри на вашиот телефон Како најлесно да ги исклучите рекламите кога играте игри на вашиот телефон
Како најлесно да ги исклучите рекламите кога играте игри на вашиот телефон

Секој од нас се нашол во ситуацијата кога игра некоја игра на смартфонот да гледа реклами кои го прекинуваат. Многу прог...

 • Објавена на 28/12/2016
 • Прочитана 304 пати
Архива на Совети
Samsung Galaxy S8 можеби ќе биде претставен на 15 април Samsung Galaxy S8 можеби ќе биде претставен на 15 април
Samsung Galaxy S8 можеби ќе биде претставен на 15 април

Во почетокот на наредната недела се очекува Samsung да ги открие официјалните резултати од истражувањето за причините за...

 • Објавена на 17/01/2017
 • Прочитана 3 пати
Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни процесори Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни процесори
Xiaomi Mi 6 пристига во три верзии со два различни процесори

Пред година дена кога се појави Xiaomi Mi 5, беше еден од најдобрите и најмоќните телефони на пазарот. За да се надоврзе...

 • Објавена на 17/01/2017
 • Прочитана 6 пати
Nougat за Xperia Z5 и Z3+ пристигнува наскоро Nougat за Xperia Z5 и Z3+ пристигнува наскоро
Nougat за Xperia Z5 и Z3+ пристигнува наскоро

Ако сте сопственик на некој од моделите од серијата Sony Xperia Z5, Xperia Z3+ или пак Z4 Tablet, ќе ве развесели веста ...

 • Објавена на 16/01/2017
 • Прочитана 170 пати
Google Play и Apple Store остварија значаен приход од продажбата на апликации Google Play и Apple Store остварија значаен приход од продажбата на апликации
Google Play и Apple Store остварија значаен приход од продажбата на апликации

Вкупниот приход кој го оствари Apple Store во четвртиот квартал од минатата година изнесува 5,4 милијарди долари, што е ...

 • Објавена на 16/01/2017
 • Прочитана 175 пати
LG: Батеријата на G6 телефонот нема да се загрева и при највисока температура LG: Батеријата на G6 телефонот нема да се загрева и при највисока температура
LG: Батеријата на G6 телефонот нема да се загрева и при највисока температура

За да се спречи загревањето на батеријата на LG G6 телефонот, компанијата ќе имплементира бакарни проводници во уредот, ...

 • Објавена на 16/01/2017
 • Прочитана 236 пати
Архива на Новости
  • Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   Huawei P8 Titanium Grey 3Gb ram, super socuvan so 2m Garancija full pakuvanje neverlock
   10990 MKД
   • Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    Samsung Galaxy Note 2 N7100, 5.5 inci Super amoled, 2Gb ram, 1.6Ghz Quad core, super socuvan neverlock
    6990 MKД
    • NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     NOV! BLU Studio G HD, 5 inci HD, 1.3 Ghz quad core, 1Gb Ram, Dual Sim Neverlock Full pakuvanje
     3500 MKД
     • Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      Prodavam bel samsung galaxy s6 edge
      По договор
      • НАПРАВИ ДИЗАЈН
       НАПРАВИ ДИЗАЈН
       150 MKД
       • СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        СПОРТСКИ ФУТРОЛИ (може и по нарачка)
        150 MKД
        • ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         ФУТРОЛИ Дизајн по нарачка !
         140 MKД
         • SAMSUNG J5 2016
          SAMSUNG J5 2016
          11490 MKД
          • Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           Samsung Galaxy S6 Edge NOVI - MOBI SMART
           27700 MKД
           • Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral NOVI - Mobi Smart
            33800 MKД
            • iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             iPhone 6s Plus 16GB - MOBI SMART
             По договор
             • HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              HTC 628 3GB RAM - MOBI SMART
              По договор
              • Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               Huawei P8 Lite ODLICNO SOCUVAN - Mobi Smart
               8000 MKД
               • Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                Samsung Galaxy S7 ODLICNO SOCUVANI - MOBI SMART
                24600 MKД
                • Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 Samsung Galaxy Note 5 TOP SOCUVAN - MOBI SMART
                 По договор
                 • NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  NOKIA Nepobedlivi koga stanuva zbor za bateriјa i izdrzhlivost !
                  1900 MKД
                  • iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   iPhone 6s ODLICNO SOCUVANI - Mobi Smart
                   24600 MKД
                   • iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    iPhone 5 & 5s - Mobi Smart
                    9200 MKД
                   Види огласи
                   Внеси оглас